Ziņojums par pasākumu EYE2018 : 100 idejas labākai nākotnei

9000 dalībnieki, kas bija ieradušies jūnijā Strasbūrā uz EYE2018, vēlējās atstāt savu nospiedumu Eiropas politikā. Kas notiek tālāk ar idejām, kuras viņi apsprieda? Lasiet vairāk, lai uzzinātu!


EYE2018 kalpoja kā platforma dialogam starp jaunajiem pilsoņiem un Eiropas lēmumu pieņēmējiem. Bet dialogs šeit neapstājas: EYE ziņojumā tagad ir pieejamas 100 konkrētas idejas un priekšlikumi, kurus septembrī izplatīs visiem Eiropas Parlamenta deputātiem.

Ziņojuma mērķis ir nodrošināt deputātiem skaidru priekšstatu par jauniešu bažām, sapņiem un cerībām nākotnē. Ziņojumā ietvertās idejas attiecas uz tādām aktuālām tēmām kā pamata ienākumiem, jauniešu garantijas reforma, spēcīgāka Eiropas identitāte, kā arī atkritumu pārstrādes darbību uzlabošana, kiberdrošības palielināšana un pārtikas atkritumu apkarošana.

Jauno žurnālistu komanda, ko koordinē Eiropas jaunatnes prese,  ir izveidojusi ziņojumu, kurā iekļautas intervijas ar runātājiem, deputātiem un dalībniekiem, ko papildina infografikas un grafiki, kā arī Eiropas Jaunatnes foruma politiskie komentāri.

Ziņojuma priekšvārdā Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Antonio Tajani saka: "Jaunieši var radīt pārmaiņas, un esmu pārliecināts, ka viņu ieguldījums palīdzēs izveidot aizvien dinamiskāku Eiropas demokrātiju".

Nākamajos mēnešos vairākas idejas tiks prezentētas vairākās parlamentārajās komisijās. Šajās EYE uzklausīšanas sanāksmēs atlasītie EYE dalībnieki pārrunās savas idejas ar deputātiem un saņems tiešu atgriezenisko saiti.

Ziņojums par pasākumu EYE2018 : 100 idejas labākai nākotnei  latviešu valodā pieejams pielikumā.

Atbalstītāji

Dalies:

Aktuāli