Vienojas pusgada laikā izstrādāt Jaunatnes politikas pamatnostādnes

pamatnostadnesCeturtdien, 14.augustā Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas vadītajā Jaunatnes konsultatīvās padomes sēdē tika apspriesti Jaunatnes politikas pamatnostādņu rīcības virzieni nākamajiem pieciem gadiem, un panākta vienošanās par to izstrādi pusgada laikā.

Padomes dalībnieki - jaunatnes organizāciju, valsts pārvaldes un pašvaldību pārstāvji tiekoties apsprieda Jaunatnes politikas pamatnostādņu izstrādi un Jauniešu garantijas pasākumu īstenošanas gaitu. L.Straujuma pēc sēdes atzina, ka ir ļoti apmierināta ar jauniešu organizāciju aktivitāti, kuras ar lielu interesi iesaistījās apspriedē.

Latvijas Jaunatnes padome (LJP), kas pārstāv vairāk nekā 20 jauniešu organizāciju intereses ir gandarīta par pamatnostādņu izstrādes procesa virzību un aicina organizācijas būt aktīvām, izrādīt iniciatīvu un iesniegt priekšlikumus, kas veicinātu jauniešu informētību par Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) īstenotajiem Jauniešu garantijas atbalsta pasākumiem.

Padomes sēdē organizāciju pārstāvji uzsvēra, ka jaunieši nav pietiekami informēti par dažādām Jauniešu garantijas iespējām, un komunikācijai ir jābūt vieglāk saprotamai un praktiski pielietojamai. Lai veicinātu jauniešu līdzdalību un nodrošinātu efektīvu komunikāciju, LJP Vasaras akadēmijas ietvaros no 20.-24.augustam, Mālpilī tiksies jauniešu organizāciju pārstāvji, daloties līdzšinējā komunikācijas praksē ar jauniešiem un sagatavojot priekšlikumus Jauniešu garantijas programmas komunikācijas stratēģijai.

Nākamā Jaunatnes konsultatīvās padomes sēde tiek plānota pēc mēneša, kad Izglītības un zinātnes ministrijas Politikas iniciatīvu un attīstības departamenta direktores vietniece jaunatnes jomā Sanda Brūna ziņos par pamatnostādņu izstrādes gaitu un par jauniešu garantiju īstenošanu informēs Labklājības ministrijas pārstāvis.

Projektu atbalsta:
visi_logo


Dalies:

Aktuāli