„Urbānās skatuves 2!” neredzamie aktieri iziet ielās

urbanais teatris_201625. augustā (ceturtdiena) plkst. 18:00 notiks unikālā projekta „Urbānā Skatuve 2!” ietvaros saveidoto slepeno videomateriālu prezentēšana biedrības „homo ecos:” Zaļajā stāvā (Pārdaugava, Ernestīnes iela 12).

Projekts ir īpašs ar to, ka ietver sevī vides aktualitāšu un neierastas mākslinieciskas formas paveida – neredzamais teātris sajaukumu. Tā ietvaros speciāli apmācītu jauniešu grupa devās Rīgas publiskajā telpā un izspēlēja vairākas etīdes ar mērķi pievērst sabiedrības uzmanību šādām vides problēmām:
1. atkritumu šķirošana un pārstrāde;
2. personiskā auto transporta izmantošana;
3. apģērbu ražošanas veidi un izmaksas.

Liela mūsu sabiedrības daļa (aizņemtības, intereses vai laika trūkuma dēļ) bieži vien nav pietiekami informēta vai zinoša par būtiskiem vides jautājumiem, kas samilzt arvien vairāk un rada ietekmi uz mūsu dzīves kvalitāti. Tāpēc ir svarīgi veicināt cilvēku apziņu par savu lomu apkārtējās vides saglabāšanā un saudzēšanā.

Projekta idejas attīstība sākās ar nejaušību – tās autoram ievērojot, ka cilvēki publiskajā telpā (braucot autobusā, stāvot pieturā, iepērkoties, gaidot kādu parkā u.c.) laika aizpildīšanas nolūkos, labprāt iedziļinās blakus notiekošajā, ja vien tas ir pietiekami interesants un atraktīvs. Un šādā veidā iegūta informācija cilvēkiem nereti labāk paliek atmiņā nekā oficiālos ziņojumos lasīta.

Projekta mērķis ir informēt sabiedrību par vides aizsardzības problēmām un kliedēt maldīgos priekšstatus saistībā ar tiem, izmantojot neparastu māksliniecisku metodi: neredzamo teātri! Projekta dalībnieki tikai izglītoti gan par vides aktualitātēm, gan arī apguva aktiermeistarības un improvizēšanas prasmes, lai pēcāk nelielās grupās, publiskās vietās (parkā, autobusā, veikalā uc.), izspēlētu pašu sagatavotus priekšnesumus, kas skar vides aizsardzības tēmas, tādējādi pievēršot apkārtējo uzmanību šiem jautājumiem.

Ar profesionāla operatora palīdzību, izmantojot vairākas slēptās kameras, sociālie eksperimenti tika nofilmēti. Lai uzzinātu pašu dalībnieku izjūtas un secinājumus, tiekot galā ar šo izaicinājumu, kā ari iepazītos ar samontēto materiālu, gaidīsim ciemos!

Projektu „Urbānā skatuve2!” realizē biedrība „homo ecos:”, un finansiāli atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

logucu_rinda


Dalies:
Tagi

Aktuāli