Svinīgajā pasākumā “Gada brīvprātīgais 2018” godināti aktīvākie brīvprātīgā darba veicēji

Tuvojoties Starptautiskajai brīvprātīgo dienai 5.decembī, īpašā ceremonijā, kas tiek organizēta jau piekto reizi, godināti 2018. gada aktīvākie brīvprātīgā darba veicēji un organizētāji no visas Latvijas, kā arī brīvprātībai draudzīgākās pašvaldības. Svinīgā ceremonija norisinājās Latvijas simtgades svinību ietvaros sestdien, 24. novembrī, Kultūras pilī „Ziemeļblāzma”, Rīgā.

“Gada brīvprātīgais 2018” goda zīmi saņēma:

Daiga Andersone par aizrautīgu darbu Latvijas Sarkanā Krusta Kokneses novada Bebru nodaļā, kur ar radošām aktivitātēm viņa iedvesmo līdzcilvēkus darboties brīvprātīgi un veltīt laiku labiem darbiem.
Ilona Ceicāne, savā brīvajā laikā viņa darbojas sociālās rehabilitācijas centrā "Ratnieki" un biedrībā "Bona Fide Latvia", kur kā brīvprātīgā līdzgaitniece palīdz atgriezties sabiedrībā bijušajiem ieslodzītajiem, atbalstot, iedrošinot un uzlabojot viņu sociālās prasmes.
Indra Lodziņa, kura kopā ar ģimeni uzdāvinājusi īpašās boccias spēles komplektu Rīgas sociālās aprūpes centra “Mežciems” iedzīvotājiem, kas katru sestdienu kopā ar entuziasma pilno Indru apgūst vienu no populārākajām paraolimpisko sacensību veidiem.
Liāna Priede godināta ne tikai par aktīvu darbību biedrībā “Latvijas Samariešu apvienība”, bet arī par brīvprātīgo darbu Rīgas Vecās Svētās Ģertrūdes Evaņģēliski luteriskā draudzē, Dziesmu un deju svētkos, Lattelecom Rīgas maratonā, kā arī dzīvnieku patversmē.
Toms Veiss, enerģisks jaunietis un Cēsu novada Jauniešu domes priekšsēdētājs godināts par savu aktīvo brīvprātīgo darbu Cēsu novada Jauniešu mājā, kur viņš palīdzējis īstenot daudzus jo daudzus nozīmīgus notikumus, akcijas un projektus.

Insultu pārcietušo cilvēku un viņu radinieku psiholoģiskā atbalsta biedrība „Vigor” un biedrības brīvprātīgā Valentīna Ņičigovska godināta par atsaucīgu darbu un atbalstu cilvēkiem pēc saslimšanas, radot viņiem pozitīvisma lādiņu un sniedzot nepieciešamo informāciju, kā arī par spēju brīvprātīgajā darbā iesaistīt vēl citus līdzcilvēkus.

“Gada brīvprātīgais 2018” šogad saņēma arī divas pilsētu pašvaldības:

Jelgavas pilsētas pašvaldība, kas jau kopš 2012.gada koordinē un veiksmīgi popularizē brīvprātīgo darbu un var lepoties ar daudzskaitlīgāko brīvprātīgo pulku.
Liepājas pilsētas pašvaldība, kas aktīvi plāno, veicina, atbalsta un patiesi novērtē brīvprātīgo kustības devumu, to pierādot ikdienā un vairākos notikumos, kas veltīti brīvprātīgā darba darītājiem un organizētājiem.

Godināšanas ceremonijā piedalījās un goda zīmes pasniedza Labklājības ministrs Jānis Reirs, Kultūras ministre Dace Melbārde, Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Evita Simsone, Latvijas Futbola federācijas prezidents Kaspars Gorkšs, Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēža vietnieks Gints Kukainis, Latvijas Universitātes rektors Indriķis Muižnieks, Jaunā Rīgas teātra aktieris Gundars Āboliņš un biedrības “Pēdas LV” valdes priekšsēdētāja un Lielās talkas organizatore Vita Jaunzeme.

Brīvprātīgo godināšanas pasākumi notiks arī Latvijas reģionos: Latgalē - 5.decembrī Daugavpilī, Zemgalē – 5.decembrī Jelgavā, Kurzemē - 6.decembrī Liepājā un Vidzemē - 8.decembrī Valmierā.

Izvirzīt labākos brīvprātīgā darba veicējus vai organizatorus godināšanai pasākumā “Gada brīvprātīgais 2018” varēja jebkurš Latvijas iedzīvotājs, nevalstiskā organizācija, valsts vai pašvaldību iestāžu pārstāvis, līdz 2018. gada 26. oktobrim aizpildot pieteikuma formu NVA tīmekļvietnē www.brivpratigie.lv. Šogad tika saņemti 175 pieteikumi.

Brīvprātīgā darba veicēju un organizatoru godināšanu “Gada brīvprātīgais 2018” organizē NVA sadarbībā ar Valmieras novada fondu, Izglītības un zinātnes ministriju, Jelgavas pilsētas domes administrācijas Sabiedrības integrācijas pārvaldi, Daugavpils pilsētas domes Jaunatnes nodaļu, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu, biedrību “Latvijas Jaunatnes padome”, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru.

Ārējās vietnes
Atbalstītāji

Aktuāli