Starptautiskās jaunatnes dienas pasākumi Latvijā

Sveicam Latvijas Jaunatnes padomes (LJP) dalīborganizācijas un ikvienu jauniešu organizāciju, jauniešus un jaunatnes darbā iesaistītos Starptautiskajā jaunatnes dienā! Šodien, 12.augustā visā pasaulē tiek svinēta Starptautiskā jaunatnes diena, kuras ietvaros Saeimā notiks atvērtāsjauniesudiena debates „Jauniešu līdzdalība sabiedrībā”, kurās LJP prezentēs pētījumu „Jauniešu politiskā līdzdalība Latvijā” par jauniešu līdzdalības veidiem, jauniešu viedokļu līderiem, jauniešu uzticēšanos institūcijām un sociālajām grupām, iepazīstinās ar Strukturētā dialoga rekomendācijām jauniešu politiskajai līdzdalībai un piedalīsies paneļdiskusijā „Jauniešiem līdzdalība sabiedrībā ir vienaldzīga vai tikai atšķirīga?”. Debates norisināsies no plkst.11:00 līdz 14:00, Latvijas Republikas Saeimā. Pasākumam varēs sekot līdzi tiešraidē: www.saeima.lv.

Pasākumu atklās Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētāja biedrs Raivis Dzintars un Izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile. Paraugdebašu turnīrā „Vai jauniešiem atļaut piedalīties pašvaldību vēlēšanās no 16 gadu vecuma?” piedalīsies Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārais sekretārs Edvards Smiltēns, deputāts Rihards Kols un Labklājības ministrijas parlamentāras sekretārs Reinis Užulnieks, kā arī Jauniešu Saeimas deputāti Viktors Urkauskis, Edgars Korsaks-Mills un Dāvids Brics.

LJP pētījuma “Jauniešu politiskā līdzdalība Latvijā” datus prezentēs pētniece, Latvijas Kultūras akadēmijas asociētā profesore Anda Laķe. Savukārt, ar Strukturētā dialoga rekomendācijām par jauniešu politisko līdzdalību iepazīstinās LJP Starptautiskās programmas direktors, Strukturētā dialoga nacionālās darba grupas vadītājs Vilis Brūveris.

Pasākums noslēgsies ar paneļdiskusiju „Jauniešiem līdzdalība sabiedrībā ir vienaldzīga vai tikai atšķirīga?”, kurā piedalīsies LJP prezidents Emīls Anškens, Latvijas simtgades Jauniešu rīcības komitejas vadītāja Elīna Baltskara, jauniešu līdzdalības projektu autore Madara Peipiņa, Eiropas Parlamenta Eiropas Konservatīvo un reformistu grupas Latvijas delegācijas preses sekretārs Kārlis Būmeisters un pārstāvji no Latvijas Pašvaldību savienības.

Pasākuma programma: Programma_Jauniesu_lidzdaliba_sabiedriba_12082015

Starptautiskās jaunatnes dienas atvērtās debates organizē Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Saeimu, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru, Latvijas Jaunatnes padomi un Valmieras novada fondu.

Starptautiskās jaunatnes dienas pasākumi dažādās Latvijas pilsētās norisināsies visu augusta mēnesi. Plašāka informācija ir pieejama šeit.

logo_ljp valm jaunatneslietasvisi_logo


Dalies:

Aktuāli