Šo piektdien jaunieši satiekas un svin Jelgavā!

jelgava_2_2Šķiet, ka šīs darba nedēļas noslēgumā – piektdienā, 12. augustā – visiem Latvijas starppilsētu autobusiem vajadzētu būt pielādētiem pilniem ar aktīviem un pacilātiem jauniešiem. Un kā nu ne, ja Latvijas pirmā jauniešu galvaspilsēta Jelgava šajā dienā rīko plašas svinības par godu Starptautiskajai Jaunatnes dienai. Pasākumā piedalīsies 18 jaunatnes nevalstiskās organizācijas un novadu pašvaldības, priecējot apmeklētājus ar dažādām izklaidējošām, izglītojošām un sportiskām aktivitātēm.
“Svinību norisi esam veidojuši krāšņu un dažādu. Jaunākajiem pasākuma apmeklētājiem būs iespēja piedalīties dažādās izzinošās spēlēs, savukārt vecākiem svinību dalībniekiem būs iespēja piedalīties nopietnās diskusijās, kas saistītas ar jaunatnes līdzdalību politikā. Neiztrūkstoši norisināsies arī sportiskas sacensības un talantu konkurss. Katram būs iespēja atrast sev ko interesantu un patīkamu,” tā par gaidāmajām svinībām stāsta Latvijas Jaunatnes padomes izpilddirektore Inese Šubēvica.
Starptautiskās Jaunatnes dienas svinības norisināsies no plkst. 15:00 līdz plkst. 22:30 Jelgavas 6. vidusskolas teritorijā (Loka maģistrāle 29). Ar plašāku pasākuma programmu iespējams iepazīties šeit.
“Lai nosauktu visas pasākuma programmā iecerētās aktivitātes, ar piecām minūtēm nepietiek; rīkotāju piedāvājums tik tiešām ir dažāds! Piemēram, biedrība “SēJa” piedāvās iespēju izzināt Sēliju, Latvijas Lauksaimniecības universitāte piedāvās pielaikot lauksaimnieka profesiju un digitāli izstaigāt Latviju. Latvijas Jaunatnes padome rīkos diskusiju ar Saeimas deputātiem par jauniešiem aktuāliem jautājumiem, Sociālās inovācijas centrs rīkos fokusdiskusiju par jauniešu iesaisti sociālajā uzņēmējdarbībā. Šī ir tikai maza daļa no visa aktivitāšu kopuma!” tā par pasākuma programmu zina stāstīt viena no rīkotājām Inese Šubēvica.
Pasākumā būs skatāmi talantīgu jauniešu priekšnesumi no visas Latvijas; jau pieteikušies dalībnieki no Jelgavas, Aizputes, Burtniekiem, Tukuma, Rīgas un citām Latvijas pilsētām. Svinību noslēgumā uzstāsies vairākas mūziķu grupas un DJ.
Pasākumu rīko Latvijas Jaunatnes padome sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju un Jelgavas pilsētas domi. Notikuma galvenais mērķis ir vienot Latvijas jauniešus kopīgās aktivitātēs un veicināt to sadarbību, kā arī pievērst plašākas sabiedrības uzmanību jauniešiem aktuāliem jautājumiem.

programma_atjauninata

logucu_rinda


Dalies:

Aktuāli