Saeima atbalsta grozījumus Jaunatnes likumā

10.decembrī, trešajā lasījumā Saeima atbalstīja grozījumus Jaunatnes likumā, nosakot, ka jauniešu brīvprātīgais darbs tiek organizēts saskaņā ar Brīvprātīgā darba likumuSaeima

Saeimā 2015.gada 18.jūnijā pieņemtais Brīvprātīgā darba likums nosaka vienotu brīvprātīgā darba tiesisko regulējumu valstī. Līdz šim brīvprātīgā darba veikšanu regulēja vairāki atsevišķi likumi. Brīvprātīgā darba likums stāsies spēkā 2016.gada 1.janvārī.

20.novembrī Latvijas Jaunatnes padome organizēja LJP Rudens politikas forumu “Brīvprātīgā darba likuma ieviešanas praktiskie aspekti”, kurā piedalījās lēmumu pieņēmēji, nozares eksperti, pētnieki un praktiķi, lai apskatītu galvenos izaicinājumus jauniešu iesaistei brīvprātīgajā darbā un diskutētu par priekšlikumiem, kā praktiski īstenot jauniešu brīvprātīgo darbu, nezaudējot kvalitāti un apjomu.

Saeimas atbalstītie grozījumi Jaunatnes likumā precizē, ka jaunatnes organizācijām ikgadējās jaunatnes politikas valsts programmas ietvaros ir tiesības saņemt valsts budžeta finansējumu arī šo organizāciju darbības atbalsta projektiem. Grozījumi nepieciešami, lai neierobežotu jaunatnes organizāciju iespējas saņemt valsts budžeta finansējumu arī citu valsts piedāvāto finanšu instrumentu ietvaros.

Informācijas avots: LR Saeimas Preses dienests

visi_logo


Dalies:

Aktuāli