Noslēdzies apmācību “Mācības par vienaudžu vēstnešu tīkla izveidi vietējā kopienā” otrais cikls

Sadaļa
Noslēdzies apmācību “Mācības par vienaudžu vēstnešu tīkla izveidi vietējā kopienā” otrais cikls

Latvijas Jaunatnes padome (LJP) sadarbībā ar Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru (JSPA), biedrību “Attīstības platforma YOU+” no 26. līdz 28. oktobrim organizēja apmācību “Mācības par vienaudžu vēstnešu tīkla izveidi vietējā kopienā” noslēdzošo – otro ciklu.

Otrajā mācību ciklā piedalījās organizāciju pārstāvji un jaunieši no 12 organizācijām, kuri projektu konkursa “Atbalsts jauniešiem Covid-19 pandēmijas radīto seku mazināšanai” ietvaros savos projektos paredzējuši veidot vienaudžu tīklus.

Otro mācību ciklu vadīja biedrības “Attīstības platforma YOU+” pārstāvji – Andris Kāposts un Inga Laugale, kuri jau kopš 2020. gada septembra uztur veiksmīgu jauniešu atbalsta tīklu Liepājā. Otrā mācību cikla laikā projektu īstenotājus iedvesmoja un savā pieredzē dalījās biedrības „Attīstības platforma YOU+” pārstāvji – Intars Zēns un Anna Vītola. YOU+ dibinātājs Intars Zēns ar organizāciju pārstāvjiem dalījās savā pieredzē ceļā uz jaunatnes organizācijas, kura maina jauniešu dzīves, izveidi. Anna Vītola dalījās savā pieredzē mentorējot jauniešus, motivēja organizāciju pārstāvjus nepadoties un turpināt strādāt ar jauniešiem pat tad, kad šķietami tas nav iespējams.

Intensīvā trīs dienu apmācību ciklā dalībnieki turpināja apzināt savu apkārtējo vidi un tajā pieejamos resursus, uzzināja vairāk un mācījās pielietot dažādas neformālās metodes darbā ar jaunatni, kā arī mācījās par tīklu veidošanu, strukturizēšanu un ilgtspējas nodrošināšanu.

Izvērtējot aizvadītās mācības, lielākā daļa organizācijas norādīja, ir gandrīz pilnībā gatavi attīstīt savus vienaudžu tīklus. Tāpat organizāciju pārstāvji norādīja, ka turpmāk, attīstot savus vienaudžu tīklus, vairāk būs nepieciešami padomi dažādos jautājumos un pieredzes apmaiņa.

Līdz novembra beigām organizācijas saņems mentoringa sesijas no mācību vadītajiem un biedrības „Papardes zieds” pārstāves. Mentoringa sesijās organizācijām būs iespēja iegūt papildus informāciju, apzināt pieejamos resursus un rast atbildes uz konkrētiem jautājumiem/problēmām, kas saistīti ar vienaudžu tīklu izveidi savās kopienās.

Ārējās vietnes
Atbalstītāji

Aktuāli