Madonas novads - Jauniešu galvaspilsēta 2018 sāk pildīt pienākumus

Klāt 2018. gads, kad godpilno Latvijas Jauniešu galvaspilsētas pienākumu sāk pildīt Madonas novads, visa gada garumā kļūstot par epicentru svarīgākajām Latvijas jaunatnes politikas aktivitātēm un jauniešu pasākumiem.

Šī gada 19. janvārī svinīgā ceremonijā Madonā, Saieta laukumā, piedaloties jauniešiem, Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvjiem, kā arī Madonas novada pašvaldības vadībai, tika pacelts Jauniešu galvaspilsētas 2018 karogs, kas pilsētas centrālajā laukumā plīvos visu šo gadu. 

Madonas novads atklāja Jauniešu galvaspilsēta 2018 pasākumu ciklu ar Latvijas novadu, pilsētu un pagastu jauniešu domju salidojumu “Saskrienamies?!...”, ar mērķi iepazīties, veidot sadarbību un dalīties pieredzē. Jauniešu domes savā starpā sadarbojas un regulāri veido kopīgus pasākumus, tomēr šāda mēroga tikšanās notika pirmo reizi un, iespējams, aizsāks jaunas tradīcijas. 

Dienas aktīvākā daļa norisinājās Smeceres kroga Mūzikas klubā. Tur notika jauniešu aktivitātes draudzīgā burziņa atmosfērā. Organizatori bija parūpējušies par saturīgām nodarbībām grupās jaunu ideju radīšanai un turpmākās sadarbības veicināšanai. Prāta un kustību atraisīšanai tika piedāvātas teātra improvizācijas nodarbības profesionāļu vadībā. Daudz aizraujoša jaunieši uzzināja sarunu šovā „Saskrienamies – parunājam!”, kura viesi bija sabiedrībā pazīstami, jauniešu idejas atbalstoši cilvēki. Bez uzmanības netika atstāti arī jaunatnes darbinieki. Viņi rosījās atsevišķās grupās, kā arī aktīvi iesaistījās jauniešu aktivitātēs. Protams, kā jau svētkos, Madonas novads parūpējās arī  par svētku torti un atrakcijām bagātu balli!

Latvijas Jaunatnes padomi pasākumā pārstāvēja tās viceprezidents M.Šteins, kurš nodeva Madonas jauniešiem un svētku viesiem sveicienus no Latvijas Jaunatnes padomes un novēlēja izdošanos Madonai stiprināt šo jauniešu galvaspilsētas tradīciju Latvijas valsts simtgades gadā un būt par iedvesmojošo piemēru citām pašvaldībām Latvijā. 

Pasākuma foto apskats pieejams šeit.

2018.gadā Madonas novadā plānotas daudz interesantas aktivitātes un kā vieni no pirmajiem uz Madonu dosies Latvijas Jaunatnes padome ar Strukturētā dialoga Nacionālo konferenci februārī.

Konkurss “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta” tiek rīkots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2018.gadam finansējuma ietvaros.

Atbalstītāji

Dalies:

Aktuāli