LJP stiprinās jaunatnes NVO nozīmi sabiedrībā

Latvijas Jaunatnes padome (LJP) no šī gada 1. oktobra līdz 2021. gada oktobrim realizēs projektu "LJP 3.0". Tā mērķis ir 24 mēnešu laikā organizēt aktivitātes jaunatnes nevalstisko organizāciju (NVO) nozīmes stiprināšanai Latvijas sabiedrībā.

Projekta ietvaros paredzēts uzrunāt lēmumu pieņēmējus, ar kuriem gan interešu aizstāvības veidā, mērķtiecīgā kampaņas veidā, kā arī organizētās tikšanās reizēs ar pašvaldībām, tiks runāts par jaunatnes jomas, neformālās izglītības nozīmīgumu un finansējuma palielināšanas nepieciešamību. Tāpat paredzēts uzrunāt jauniešus, kurus ar dažādām projekta aktivitātēm - apmācībām, domnīcām un citām līdzdalības aktivitātēm - aicināsim aktīvāk iesaistīties  jaunatnes NVO, ne tikai esot aktīviem pasākumu apmeklētājiem, bet kļūstot par organizāciju līderiem.

Projekta aktivitāšu koordinētāja P. Anškena min: “Projekta galvenais vadmotīvs būs enerģijas nezūdamība. Enerģijas nezūdamības likums nosaka - kopējais esošais enerģijas daudzums laikā nemainās, neatkarīgi no tā, kādi procesi sistēmā norisinās. Un jaunieši ir enerģija un mums ir jāveicina, lai šī enerģija tiek novirzīta pozitīvā virzienā.”

Tieši tādēļ LJP jau tagad aicina ikvienu jaunatnes organizāciju dalīties ar piemēriem, kuri raksturotu veiksmīgu jauniešu enerģijas ieguldīšanu kaut kā laba tapšanā, piem., brīvprātīgais darbs, vides labiekārtošana, pasākuma rīkošana, neformālās izglītības aktivitātes u.c.. Kopīgiem spēkiem aicināsim lēmumu pieņēmējus atbalstīt jaunatnes jomu kā prioritāti mūsu valstī.

Projektu "LJP 3.0" finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, izmantojot EEZ un Norvēģijas finanšu instrumentus programmas "Aktīvo iedzīvotāju fonds" ietvaros.

 

Ārējās vietnes
Atbalstītāji

Aktuāli