LJP piedalījās konferencē "Radot iespējas attīstībai - diasporas bērni un jaunieši”

22.oktobrī norisinājās Latvijas Universitātes Diasporas un Migrācijas Pētījumu Centra (DMPC) konference, konferencekas bija veltīta diasporas bērnu un jauniešu izglītības iespējām gan atgriežoties Latvijā, gan mācoties citviet pasaulē. Konferencē piedalījās Latvijas Jaunatnes padomes viceprezidents, Interešu aizstāvības programmas direktors Mārtiņš Šteins.

Bērnu un jauniešu iespēju izzināšana Latvijā un pasaulē ir DMPC šī gada nozīmīgākā prioritāte. Šogad plānots izdot grāmatu, kurā daudzpusīgi analizēta diasporas skolu vēsture, mūsdienu problēmas un iespējas, bērnu atgriešanās un integrēšanās Latvijas skolu sistēmā, kā arī citi ar identitāti un vērtībām saistīti jautājumi vairāku paaudžu garumā. Grāmatas pētījumu sagatavošanā piedalījās pētnieki no vairākām pasaules valstīm. Pētījumi ietver arī unikālus datus par Latvijas bērnu skolas gaitām Anglijas skolu sistēmā.

konferenceKonferencē tika informēts par to, ka arī 2016.gadā tiks organizēta Jaunatnes konference un paredzētas nometnes un citi atbalsta pasākumi diasporas jauniešiem. Nākamajā gadā tiks attīstīta interneta platforma diasporas jauniešiem, kas gribēs apgūt latviešu valodu un saņemt dokumentu par tās apgūšanu. Arvien populārākas kļūst mācības tālmācībā, kuru, piemēram, Brocēnu skolā šogad izmanto 110 bērni no vairāk kā 20 valstīm.

Konferences noslēgumā klātesošie  diskutēja par tālāko Latvijas virzību, lai uzlabotu bērnu un jauniešu iespējas veidot saites ar Latviju vai pilnībā atgriezties savā vai vecāku dzimtenē.

Konferences programma: programma LU DMPC_konference_221015

visi_logo


Dalies:

Aktuāli