LJP piedalījās diskusijā par vārda brīvību un atbildība skolās

21.oktobrī, Eiropas Savienības mājā Latvijas Jaunatnes padome (LJP) piedalījās atklātajā diskusijadiskusijā par vārda brīvību un atbildība skolās, kuru rīkoja biedrība "Avantis" un jauniešu kustība "Young Media Sharks". Pasākuma ietvaros tika prezentēts arī jauns jauniešu žurnāls “IzVēlies”.

Diskusijas dalībnieki - Iveta Ratinīka (latviešu valodas un literatūras skolotāja un dzejniece), Guntars Catlaks (Valsts izglītības satura centra direktors), Ēriks Stendzenieks (aģentūras "!Mooz" radošais direktors un"Latvian Art directors club" prezidents) un Mārtiņš Pavasaris (Āgenskalna Valsts ģimnāzijas absolvents, darbojies "ChaulaTV", "CapitalFM", "Pieci.lv") - apmainījās viedokļiem par to, ko drīkst, ko nedrīkst atļauties publiski, un kāpēc rodas situācijas, kad cilvēki nesaprot viens otru. Pasākuma dalībnieki
diskutēja par tikumības jautājumiem skolās, kā, piemēram, vai tiks veidots aizliegtās literatūras saraksts, kas nozīmētu vārda brīvības ierobežojumu skolās un to, kādas būsdiskusija Valsts izglītības satura centra veidotās tikumības vadlīnijas skolām. Dalībnieki atzina, ka jauniešu vidū ir jāpopularizē un jāattīsta kritiskā domāšana.

Diskusijā piedalījās LJP viceprezidents, Interešu aizstāvības direktors Mārtiņš Šteins.

visi_logo


Dalies:

Aktuāli