LJP piedalījās diskusijā par demokrātiju, vērtībām, tiesiskumu un drošību

Sadaļa
LJP piedalījās diskusijā par demokrātiju, vērtībām, tiesiskumu un drošību

Piektdien, 2021. gada 3. septembrī norisinājās Konferences par Eiropas nākotni sarunu cikla otrā diskusija, kuru rīkoja Eiropas Parlamenta birojs un Eiropas Komisijas pārstāvniecība sadarbībā ar Eiropas Kustību Latvijā. Šajā diskusijā piedalījās arī Latvijas Jaunatnes padomes prezidente Ilze Bergmane.

Konference par Eiropas nākotni ir Eiropas Savienības institūciju — Eiropas Savienības Padomes, Eiropas Parlamenta un Eiropas Komisijas — iniciatīva, lai uzklausītu iedzīvotājus un viņu ieteikumus pārvērstu reālos ES darba uzlabojumos. Šajā diskusijā tika runāts par demokrātiju, vērtībām, tiesiskumu un drošību.

Pasākumu atklāja Marta Rībele, Eiropas Parlamenta biroja Latvijā vadītāja, un Zane Petre, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja.  Savas idejas un viedokļus par demokrātiju, vērtībām, tiesiskumu un drošību pauda Solveiga Silkalna, Valsts prezidenta ārlietu padomniece, Dainis Īvāns, žurnālists un publicists, Latvijas Tautas frontes priekšsēdētājs (1988-1990), Ilze Bergmane, Latvijas Jaunatnes padomes prezidente, Gatis Krūmiņš, Vidzemes Augstskolas rektors un Valts Kalniņš, domnīcas PROVIDUS asociētais pētnieks.

Latvijas Jaunatnes padomes prezidente Ilze Bergmane aicināja diskusijas dalībniekus un klausītājus aizdomāties par to cik svarīgi ir apzināties mūsu nākotni un veidus kā mēs līdz nākotnei tiksim. Ilze uzsvēra jauniešu un jaunatnes organizāciju nozīmi Eiropas mērķu sasniegšanā.

“Svarīga ir iekļaušana un vienlīdzība. Katrs jaunietis ir jaunietis – nav svarīgi kā viņi sevi sauc, no kurienes viņi nāk. Svarīgi ir tas kā mēs viņiem nodrošinām pamatvērtībās, pamattiesības un tikai pēc tam nāk viss pārējais. Tas, kas pietrūkst jauniešiem ir jēgpilnas diskusijas. Deputātiem un ierēdņiem jāsaprot, ka jaunieši nav tikai objekti ar kuriem uztaisīt bildītes un atrādīt sociālajos tīklos. Nepieciešama atgriezeniskā saite un mums tā šobrīd ir ļoti svarīga, ja vēlamies attīstīt un stiprināt pilsonisku sabiedrību.”

Sarunas turpinājumā Konferences plenārsēdes dalībnieki komentēja izteikto ideju iespējamo tālāko virzību. Ar savu viedokli dalījās Eiropas Parlamenta deputāte Dace Melbārde, Saeimas deputāts Rihards Kols, Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica, Latvijas Pilsoniskās alianses direktore Kristīne Zonberga.

Konference par Eiropas nākotni tika atklāta 9. maijā — Eiropas dienā. Līdz šim jau vairāk nekā 100 000 eiropiešu aktīvi iesaistījušies Eiropas nākotnes apspriešanā, dažādu ideju izvirzīšanā un ar Konferenci saistītu pasākumu īstenošanā. Konferences par Eiropas nākotni tēmas: klimata pārmaiņas un vide; veselība; spēcīgāka ekonomika, sociālais taisnīgums un nodarbinātība; ES pasaulē; vērtības un tiesības, tiesiskums, drošība; digitālā pārveide; Eiropas demokrātija; migrācija; izglītība, kultūra, jaunatne un sports.

Arī LJP iesaistās Konferencē par Eiropas nākotni rīkojot diskusijas dažādos Latvijas reģionos, vairāk par gaidāmajajiem pasākumiem skaties LJP notikumu kalendārā, šeit.

Diskusijas ierakstu iespējams noskatīties Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā un Eiropas Parlamenta biroja Facebook vietnēs.

Aktuāli