LJP piedalās EP Vēstnieku skolu pasākumā

Sadaļa
LJP piedalās EP Vēstnieku skolu pasākumā

LJP pārstāve Katrīna Leitāne 16. novembrī piedalījās EP Vēstnieku skolu pasākumā, kurā 5 jauniešu komandas no 5 skolām nāca klajā ar savām idejām Eiropas nākotnes attīstībai piecos svarīgos virzienos:

  • Klimata pārmaiņas un vide
  • Digitālā pārvaldība un ekonomika
  • Eiropas vērtības, tiesiskums, drošība
  • Izglītība, kultūra, jaunatne, sports
  • Sociālais taisnīgums un nodarbinātība

Jauniešu piedāvātās idejas ir aktuālas un cēloņi ļoti labi definēti, kā arī piedāvātie risinājumi ir noteikti lielisks pamats turpmākām iniciatīvām, darbiem un diskusijām, lai reiz tiktu īstenotas ne tikai Latvijā, bet arī Eiropas Savienībā. 

Pasākuma laikā tika prezentēts ieskats pētījumā par Latvijas iedzīvotāju skatījumu uz Eiropas nākotni. Dažas no atziņām, kas izrietēja no prezentācijas ir, ka jaunieši īpaši uzsver iekļaujošas sabiedrības vērtības; jauniešiem ir svarīgs klimata jautājums un izvirza to kā vienu no prioritārajiem; jaunieši iedegas par kopējo sabiedrības veselību un redz lielu potenciālu sadarbībai ar Eiropas Savienību šajā jautājumā. 

Diskusijas ieraksts ir pieejams Eiropas Parlaments Latvijā Facebook lapā

Arī mēs, LJP komanda, aicinām jauniešu iesniegt savas idejas Konferences par Eiropas nākotni platformā, jo mēs ticam, ka katrs no mums un visi kopē mēs varam ietekmēt virzību Eiropas Savienībā!

Iepazīsties ar eiropiešu idejām Konferences par Eiropas nākotni digitālajā platformā.

Vēlreiz atgādinām, ka 2022.gads būs Eiropas Jaunatnes gads. Vēl līdz 17. novembrim Tev ir iespēja iesaistīties Eiropas Jaunatnes gada veidošanā, aizpildot anketu.

Ārējās vietnes

Aktuāli