LJP piedalās Eiropas Jaunatnes foruma pārstāvju sapulcē

No 16. līdz 19.aprīlim Latvijas Jaunatnes padomes (LJP) prezidents Emīls Anškens piedalījās Eiropas Jaunatnes foruma (YFJ) sapulcē Briselē, kurā vienkopus tikās vairāk kā 100 YFJ dalīborganizāciju pārstāvji. Sapulcē tika prezentēta atskaite par YFJ darbību, apstiprinātas rezolūcijas „Inclusive Societies at Stake” un „Time to Act: More Quality Employment!” un ievēlēta Eiropas Padomes Jaunatnes konsultatīvā padome (Advisory council on youth of the Council of Europe (AC)).youth forum

EP JKP tika ievēlēti 20 pārstāvji, tajā skaitā trīs izvirzītie kandidāti no Nordic-Baltic cooperation (NBC) - Karolis Zemaitis (Lietuva, LiJOT), Anja Olin-Pape (Zviedrija, LSU) un Magnus Ofstad Malnes (Norvēģija, LNU). Vienošanās par izvirzītajiem kandidātiem no NBC tika pārrunāta NBC sanāksmē 19.-20.03., Viļņā. LJP dalīborganizācijas "Latvijas Mazpulki" vadītāja Randa Medne, kas tika izvirzīta no "Rural Youth Europe", neieguva nepieciešamo balsu skaitu.

LJP izskatīs iespējas izmantot pieņemtās rezolūcijas jaunatnes politikas veidošanā Latvijā, kā arī aicinās dalīborganizācijas ar tām iepazīties un izmantot. Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienības padomē tuvojoties beigām, tiks izvērtēta LJP līdzdalība starptautiskos procesos, apzinoties to lomu un ietekmi, gan Latvijas gan Eiropas jaunatnes politikas attīstībā.

izm2 sif EU_cofunded


Dalies:

Aktuāli