Latvijas Mazpulku projekts „Krāsainie burkāni”

Trešdien, 23.10.19., plkst. 14.00,  veikalā "Maxima" tirdzniecības centrā “Akropole”  norisināsies gadskārtējais pasākums – mazpulcēnu saražotās produkcijas atklāšana. Šoreiz tie ir biznesa projekta “Krāsainie burkāni” izaudzētie burkāni. Latvijas Mazpulki veiksmīgi sadarbojas ar SIA “Ezerkauliņi” un “Maxima Latvija” jau kopš 2010. gada.

“Šogad mazpulcēni visā Latvijā audzēja krāsainos burkānus. Burkānu audzēšanā un iekrāsošanā prieka, degsmes un pacietības krāsās  iesaistījās 27 mazpulcēni no 15 mazpulkiem  un izaudzēja vairāk kā 1500 kg krāsaino burkānu.

Burkāni nepavisam nav tā vienkāršākā kultūra, tomēr čaklākajiem izdevies veiksmīgi izaudzēt vairāk kā 200 kg burkānu, katram iesējot tikai 5 gramus sēklas.

"Šāda sadarbība sniedz mazpulcēniem lielisku iespēju iegūt pirmās uzņēmējdarbības iemaņas, visos tās posmos, sākot no sēklas līdz ražai, līdz iepakošanai un pārdošanai. Svarīga ir arī pieredze noslēgt līgumu, uzņemties atbildību pret sadarbības partneriem", tā Latvijas Mazpulku padomes priekšsēdētāja Gundega Jēkabsone.

Burkānu audzētāji pārstāv 16 mazpulkus – Sējas mazpulku, 196. Bejas mazpulku, Strautiņu mazpulku, 29. Ziemeru mazpulku, Mazsalacas mazpulku, Daugmales mazpulku „Dzirkstelīte”, Lejasciema mazpulku, 239. Kārķu mazpulku, 367. Vijciema mazpulku, 36. Viesītes mazpulku, 477. Nautrēnu mazpulku, Rēzeknes mazpulku „Taurenītis”, Rēzeknes sākumskolas mazpulku „Asni”, 139. Nīcas mazpulku un Upesgrīvas mazpulku.

Plašāka informācija www.mazpulki.lv 

Ārējās vietnes

Dalies:

Aktuāli