Latvijas Mazpulki piedalās izstādē „Tomātu parāde 2018”!

Latvijas Dabas muzejā no 22. augusta līdz 26. augustam norisināsies tradicionālā tomātu izstāde, kurā piedalīsies arī Latvijas Jaunatnes padomes dalīborganizācija "Latvijas Mazpulki." Tajā varēs apskatīt ap 400 tomātu šķirnes, liela daļa no tām Latvijā būs redzamas pirmo reizi. Izstādes atklāšana trešdien, 22. augustā, plkst. 12.00 Latvijas Dabas muzeja 2. stāva izstāžu zālē.

Izstādē „Tomātu parāde 2018” būs iespēja aplūkot gan Latvijas selekcionāru jaunākās, gan pasaulē jau labi pazīstamās tomātu šķirnes, ko savos dārzos izlolojuši pašmāju kolekcionāri. Izstādes daudzveidīgajā tomātu krāsu paletē un izskata dažādībā, katrs varēs atrast savai gaumei piemērotas šķirnes, ko jau nākamajā gadā izaudzēt savā dārzā.

Šogad izstāde veltīta A.Sildes dārzkopības entuziastu kluba „Tomāts” 21 pastāvēšanas svētkiem. Tās ietvaros dārzniecība „Neslinko’’ izstādē piedalīsies ar vairāk nekā 120 gan senām un iemīļotām, gan jaunām tomātu šķirnēm, šajā stendā katrs auglis ir kā savdabīgs mākslas darbs, ko radījusi daba sadarbībā ar cilvēku. Savukārt Valdis Pūliņš pārsteigs ar plašu divkrāsu (bicolor) un svītraino tomātu kolekciju, Linda Grotupe piedāvās apskatīt zaļo tomātu kolekciju un tomātu šķirnes ar erotiskiem nosaukumiem. Valmieras nodaļu šogad izstādē pārstāvēs Natālja Zeltiņa ar savu saulaino tomātu kolekciju savukārt Dobeles nodaļu – Austra Zaļuma un Agita Andžāne. Tāpat izstādē piedalīsies Darja Jureviča no Rīgas un biedrība „Latvijas Mazpulki”. Izstādes laikā varēs iegādāties un pasūtīt tomātu sēklas, kas reģistrētas VAAD reģistrā un saņemt konsultācijas no vadošajiem Latvijas tomātu audzētājiem.

Ārējās vietnes
Atbalstītāji

Dalies:

Aktuāli