Latvijas Jaunatnes padome turpina sadarbību ar latviešu diasporām

Strasbūras latviešu jaunieši diskutēs ar Latvijas Jaunatnes padomi par aktīvu līdzdalību Latvijas un Eiropas norisēs

Jaunajā gadā, kuru sabiedriski aktīvajiem Latvijas cilvēkiem Eiropā īpaši iezīmēs pirmais Eiropas Latviešu kongress (28.-30.jūlijā Rīga-Stokholma- Rīga), Eiropas Latviešu apvienība sadarbībā ar Latvijas Jaunatnes padomi aicina diasporas jauniešus uz radošām diskusijām par aktīvu latvietību un jauniešu lomu Latvijas un Eiropas norisēs. Pirmā diskusija 31. janvārī notiks ar Strasbūras latviešu pusaudžu un studentu grupu.

Latvijas Jaunatnes padomes izpilddirektore Inese Šubevica stāsta: “Latvijas realitātes izzināšana un iepazīšana ir viens no veidiem, kā stiprināt diasporas jauniešu saikni ar Latviju. Latvijas Simtgades priekšvakarā ir svarīgi apzināties, ka ikviens jaunietis - vai Latvijā vai ārpus Latvijas - veido Latvijas nākotni. Tieši tādā Latvijā, kādu jaunieši to veidos šodien, mēs visi dzīvosim pēc divdesmit, četrdesmit un vairāk gadiem. Ceru, ka jauniešus šīs tikšanās iedvesmos radīt, darīt, būt Latvijai!” Diskusijās ar jauniešiem tiks apspriestas dažādās līdzdalības formas, kas jauniešu balsi ļauj sadzirdēt Latvijas un Eiropas lēmumu pieņemšanas procesos, un ar iesaistošām aktivitātēm tiks veidotas praktiskas līdzdalības iemaņas, t.sk. uzzinot vairāk par jauniešu iespējām piedalīties dažādos starptautiskos projektos.

Strasbūras latviešu biedrības “Latvija Elzasa” vadītāja Kristīne Lauriņa pauž gandarījumu, ka tādējādi tiks gan uzturēta Francijas latviešu jauniešu latviskās piederības apziņa un valodas prasmes, gan arī jaunieši mudināti aktīvāk iesaistīties kopīgu iniciatīvu veidošanā.

Eiropas Latviešu apvienības prezidija pārstāve Elīna Pinto uzsver: “Arī dzīvojot ārpus Latvijas, mūsu jaunieši var būt piederīgi Latvijai un piedalīties tās veidošanā. Tieši viņu starptautiskā pieredze, citādais redzējums un atvērtība var būt tas “pipariņš”, kas mums visiem liek sasparoties. Mēs tāpēc ceram uz jauniešu aktīvu dalību arī šīs vasaras Eiropas Latviešu kongresā, kas radīs Simtgades ceļakarti Latvijai.”

20160703_092337Iecerēts, ka šādas diskusijas 2017. gadā notiks arī citos latviešu diasporas kopienu centros – LJP jau saņēmusi aicinājumu doties arī pie Briseles, Dublinas un Stokholmas latviešu jauniešiem. Diskusijas ir daļa no ELA aktīvas latvietības pasākumu cikla [ie]dRosme. Tā ietvaros ar Ārlietu ministrijas atbalstu 2017. gadā tiks īstenotas arī diasporas jauniešu aktīva dzīvesveida un pilsoniskās līdzdalības meistarklases un sacensības Londonā, Dublinā, Briselē un Milānā. Iecerēts turpināt arī 2016. gadā aizsākto skolas vecuma diasporas jauniešu vasaras nometni “KaLVe” Luksemburgā (foto).

Ja arī Tu dodies darba vai atpūtas braucienos un vēlies dalīties ar savu pieredzi, sazinies ar ljp@ljp.lv

Informāciju sagatavoja: Elīna Pinto, (ela@latviesi.com), Eiropas Latviešu apvienība, +352 691 981 524

 

Atbalstītāji

Dalies:

Aktuāli