Kā saņemties un iesaistīties?

Karlīna Zirne un Adele Vīksne, Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskolas 12.klases skolnieces.

Vai arī Tu esi domājies par iesaistīšanos kādos pasākumos un aktivitātēs? Vai Tev ir vēlme rīkoties, bet nezini kur un kā atrast sev piemērotāko iesaistes veidu?

Daudziem jauniešiem ir vēlme iesaistīties dažādās aktivitātēs un sniegt savu ieguldījumu kādā no jomām, tomēr, kā jau visā nezināmajā, viņus bieži vien attur trauksme un bailes no neziņas.

Mēs vēlamies pastāstīt Tev par savu pieredzi!

Mēs pašas pavisam nesen uzzinājām par jauniešu organizācijām un NVO (nevalstiskajām organizācijām). Jau kādu laiku centāmies rast iespēju pilnveidot sevi un sniegt savu ieguldījumu kādā jomā, kura mūs uzrunā un rada paliekošu iespaidu. Pateicoties mūsdienās tik populārajiem sociālajiem tīkliem (mūsu gadījumā - Facebook vietnei), radās iespēja apmeklēt  mūsu pirmo domnīcu jeb “diskusiju vakaru”, ko organizēja Latvijas Jaunatnes padome (LJP) sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā,  kur piedalījās vairākas organizācijas, kas rūpējas par jauniešu iesaisti. Vakara uzsvars bija uz jauniešu un jaunatnes darbinieku sadarbību, pieredzes un zināšanu apmaiņu, un tas viss notika  jautrā un interaktīvā veidā. Pateicoties šai pieredzei, mēs iepazināmies  ar jauniem cilvēkiem, kā arī ieguvām labāku  ieskatu par pārstāvēto organizāciju darbību un mērķiem. Šis vakars iedvesmoja mūs uz tālāku sadarbību ar LJP, kas jau vēlāk mudināja uz šī raksta izveidi. Neskatoties uz šo pozitīvo pieredzi, arī mums, dodoties uz pirmo ‘’Diskusiju vakaru’’, bija uzmācīga baiļu sajūta par mūsu nozīmi šī vakara dalībā un par to, vai mūsu viedoklis ir svarīgs, kā arī radās vēl daudzi šaubu raisoši jautājumi.

Mēs saprotam, ka jaunas lietas var būt biedējošas, un tādēļ ir jauki, ja ir kāds draugs, ko paaicināt sev līdzi. Tieši tāpēc mēs izdomājām doties uz šo pasākumu kopā, lai būtu vieglāk pārvarēt bailes un neziņu. Kaut arī apkārt bija daudz jauki un saprotoši cilvēki, tāpat bija patīkami, ka blakus ir kāda zināma seja. Tāpēc droši uzraksti kādam draugam, kurš būtu ar mieru Tev piebiedroties, un kopā dodieties uz kādu jautru pasākumu (vai nomainīt ikdienišķo mājas halātu pret kādu skaistu blūzīti, lai pievienotos kādam aizraujošam Zoom zvanam)!

Nebaidies iegrimt interneta dzīlēs un izpētīt sev kādu tuvu tēmu, un būsi pārsteigts, cik daudz domubiedru sastapsi! Bieži vien dažādās Facebook grupās var atrast informāciju par kādu pasākumu vai aktivitātēm. Varbūt, kamēr sēdi Instagram vai kādā citā sociālo tīklu platformā, uzmet aci draugu vai organizāciju ievietotajiem rakstiem. Starp citu, droši pievērs uzmanību arī skolas informācijas dēlim, uz kura var atrast noderīgu informāciju par gaidāmajiem notikumiem. Skola var būt labs atspēriena punkts tālākajai radošajai izaugsmei!

Droši izmēģini visas iespējas, kas Tev tiek piedāvātas! Tādā veidā Tev radīsies kaut neliels ieskats un paplašināsies redzes loks par to, kur vēlies turpmāk iesaistīties un kam veltīt savus spēkus. Bieži vien Tu būsi pārsteigts ar to, kas piesaista Tavu uzmanību pat tad, ja sākumā šī tēma vai joma galīgi neaizrauj un neliekas interesanta. Galvenais ir izmēģināt visu, lai vēlāk atlasītu sev tuvāko!

Kad esi atradis un apmeklējis pasākumu, tālāk seko jaunu kontaktu dibināšana. Pasākumu laikā ir iespēja iepazīties ar jauniem cilvēkiem, uzzināt viņu viedokļus un skatu punktu uz attiecīgo tēmu. Šo kontaktu dibināšana sniegs iespēju vieglāk atrast atbildes uz Tev nezināmajiem jautājumiem, kā arī vēlāk kopīgi iesaistīties un apmeklēt turpmākos pasākumus.

Mēs vēlētos Tevi mudināt nebaidīties un iesastīties dažādos Tev pieejamos pasākumos. Kā? 

Ieej Facebook vai kādā citā sev mīļā sociālajā tīklā → atrodi kādu pasākumu → uzraksti savai draudzenei vai draugam... un aiziet! 

 

Rakstā atspoguļoti autoru uzskati un tie nepauž biedrības "Latvijas Jaunatnes padome" oficiālo nostāju.

Ārējās vietnes

Aktuāli