Kā motivēt jaunos vēlētājus?

Sadaļa

Eiropas Parlamenta birojs Latvijā aicina kopīgiem spēkiem mudināt jauniešus, kuriem paliek 18 gadi, piedalīties vēlēšanās. Kā zināms salīdzinoši neliela daļa jauniešu dodas uz vēlēšanu iecirkni. Latvijā 2019. gada EP vēlēšanās vecuma grupā no 18 līdz 24 gadiem piedalījās 38.9%. Lai arī ir novērojams jauniešu līdzdalības pieaugums, tomēr vairums jauniešu neizprot vēlēšanu nozīmīgumu.

Eiropas Parlamenta birojs Latvijā aicina izmantot šādus materiālus:

  • Īpašas apsveikuma kartītes "18 Tu tagad vari balsot!", veidotas sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmijas komunikācijas dizaina studentiem, ar kurām aicina apsveikt jaunos vēlētājus, piemēram, ievietojot apsveikumus sociālajos tīklos. Pielikumā kartīte Facebook, Twitter un Instagram formātos (FB piemērs).

Ja jaunatnes organizācijām nepieciešamas fiziskās kartītes, jāsazinās ar Eiropas Parlamenta biroja Latvijā pārstāvi Ilzi Eglīti, ilze.eglite@europarl.europa.eu

  • Digitālais zīmogs "Man ir 18", kuru aicina nosūtīt jauniešiem, lai viņi paši to var uzlikt uz sava foto, piem. velēšanu dienā un ievietot Instagram.

 

  • Labā prakse - tiešsaistes diskusija par to, kā motivēt jaunos vēlētājus. Tiešsaistes diskusijā Rīgas Stradiņa universitātes lektores Elīnas Vrobļevskas vadībā ar savu pieredzi dalījās arī LJP prezidente Ilze Bergmane, Cēsu novada jaunatnes lietu speciāliste Iveta Jermolājeva, Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas pasniedzējs Juris Mūrnieks un EP Vēstnieku skolu absolventi.

 

  • 10 praktiskas idejas, ko vara darīt jauniešu organizācijā, lai motivētu jaunos vēlētājus. Šis ar apkopojums pēc Eiropas Parlamenta biroja Latvijā pieredzes vēlēšanu kampaņu organizēšanā un darbā ar jaunatni:

 

10 padomi

Tāpat atgādinām, ka LJP dalīborganizācija "Attīstības platforma "You+"" ir radījusi rokasgrāmatu jaunajiem vēlētājiem. Vairāk šeit.

Atbalstītāji

Aktuāli