Jauniešu nodarbinātība - šķēršļi un risinājumi

Latvijā savu darbību ir uzsākusi Eiropas Savienības programma "Jauniešu garantija", kas vērsta uz to jauniešu, kas nemācās un nestrādā, integrēšanu darba tirgū. Programmas ietvaros jauniešiem, kas reģistrējušies Nodarbinātības valsts aģentūrā, ir pieejamas virkne programmu. Plašāka informācija par Jauniešu garantijas pasākumiem ir pieejama NVA mājas lapāJG

Savukārt, tiem jauniešiem, kas neatbilst bezdarbnieka statusam vai nav par tādu kļuvuši, jau nākošajā gadā tiks atvērtas īpaši šiem jauniešiem paredzētas programmas, kuras administrēs Jaunatnes Starptautisko programmu aģentūra un finansējuma saņēmējas būs pašvaldības. Par šo programmu vairāk pašvaldībām būs iespēja uzzināt Latvijas jaunatnes padomes sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju organizētajā Rudens politikas diskusijā 12.novembrī.

Tikmēr ikvienam jaunietim, NVO vai pašvaldībai ir vērts atsaukt atmiņā konferenci "Jauniešu nodarbinātība šķēršļi un risinājumi", kas pagājušā gadā tika veltīts tieši jauniešu nodarbinātības jautājumiem. Konferences video ir pieejams šeit. Nav jāizdomā velosipēds no jauna - ir jādara darbs un jāīsteno pasākumi jauniešu nodarbinātības veicināšanai jau šodien.

visi_logo


Dalies:

Aktuāli