JAUNIEŠI TIEKAS AR EIROPAS PARLAMENTA PRIEKŠSĒDĒTĀJU

Sadaļa
JAUNIEŠI TIEKAS AR EIROPAS PARLAMENTA PRIEKŠSĒDĒTĀJU

Ceturtdien, 19. augustā, darba vizītē Latvijā ieradās Eiropas Parlamenta (EP) priekšsēdētājs Dāvids Sasoli. Viņš vizītes laikā piedalījās diskusijā ar jauniešiem par Eiropas nākotni. Diskusijā piedalījās arī Latvijas Jaunatnes Padomes prezidente Ilze Bergmane, LJP dalīborganizācijas Klubs “Māja”- Jaunatne vienotai Eiropai prezidente Benita Ozola un ANO Jauniešu delegāte Natālija Knipše, Latvijas Studentu apvienības pārstāvji, mūziķis un aktīvists Ralfs Eilands, žurnāliste Eva Johansone un citi jauniešu aktīvisti.

Eiropas nākotnes zīmē tika apspriestas tādas tēmas kā klimata pārmaiņas, jauniešu iesaiste politikas veidošanā, Covid-19 krīze un tās ietekme uz demokrātijām, dezinformācija, digitializācijas izaicinājumi, studentu mobilitāte, drošība un daudzas citas. EP priekšsēdētājs pauda prieku par iespēju tikties ar motivētiem, proeiropeiskiem Latvijas jauniešiem un norādīja, ka jauniešu enerģija un idejas Eiropai ir ļoti nepieciešamas.

Latvijas Jaunatnes padomes prezidente Ilze Bergmane par aizvadīto tikšanos saka: “Mēs visi esam eiropieši un tam ir jābūt mūsu sākumpunktam, domājot par mūsu kopējo nākotni Eiropā un pasaulē. Lai mēs, eiropieši, varētu veidot kopīgus mērķus, kurus esam spējīgi īstenot, ir jāiesaistās visām paaudzēm. Īpaši svarīgi šo mērķu veidošanā un īstenošanā ir jaunieši, jo tieši viņi būs tie, kuri šos mūsu kopīgi uzstādītos mērķus īstenos.”

Diskusijas atkārtojumu iespējams noskatīties Eiropas Parlamenta Latvijā Facebook lapā.

Šobrīd visā Eiropā norit Konference par Eiropas nākotni - pilsoņu virzīta debašu un diskusiju sērija, kuras laikā paredzēts identificēt ES nākotnei būtiskākos izaicinājumus un to iespējamos risinājumus.

Eiropas Nākotnes konferences ietvaros arī Latvijas Jaunatnes padome organizē diskusiju ciklu, uz kuru jaunieši ir aicināti pieteikties:

  • Diskusija par kopienām un līdzdalību, Dobelē, 4. septembrī;
  • Diskusija par klimata krīzi un nākotnes nodarbinātību, Rīgā, 11.septembrī;
  • Diskusija Vidzemes reģionā par nodarbinātību, Siguldā, 18.septembrī;
  • Diskusija par kvalitatīvu dzīvi jauniešiem Latvijā, Liepājā, 1.oktobrī.

Aicinām sekot Latvijas Jaunatnes padomes Facebook lapai, kurā var sekot līdzi un pieteikties diskusijām, ko organizējam.

Aktuāli