Jaunatnes organizācijas nodrošina jauniešiem iespējas, kuras viņiem pašiem būtu tuvu neiespējami īstenot

“Jaunatnes organizācijas nodrošina jauniešiem iespējas, kuras viņiem pašiem būtu tuvu neiespējami īstenot”

Sintija ir jauniete, kura ikdienā strādā finanšu nodaļā globālā IT uzņēmumā un paralēli mācās Eiropas Biznesa studiju programmā. Brīvajā laikā Sintija labprāt iesaistās dažādos jauniešu pasākumos, dejo un dodas pārgājienos dabā. Pirmo reizi ar Sintiju iepazināmies šogad, LJP jauno līderu akadēmijā.

Novembra beigās Sintija kopā ar vēl četriem šī gada akadēmijas dalībniekiem atgriezās no līderības treniņa Zviedrijā. Kas vēl pieredzēts kopš akadēmijas un kā aizvadīts līderības treniņš, par to arī turpmāk šajā rakstā.

Sintija stāsta, ka iepriekš, studējot ārzemēs ir aktīvi darbojusies dažādās jauniešu organizācijās.  Šobrīd jauniete ir iesaistīta Latvijas Jaunatnes padomes darbībā. Vasaras beigās apmeklēja LJP organizēto līderu akadēmiju, kurā kopā ar līdzīgi domājošiem jauniešiem mācījās par NVO dzīves ciklu. Kopš tā laika Sintija paspējusi apmeklēt dažādus iedvesmojošus pasākumus kā arī kopā ar citiem akadēmijas dalībniekiem apmeklējusi Eiropas Jaunatnes dienas (EYE) Eiropas Parlamentā Strasbūrā un jau minēto Baltijas Līderības treniņu Zviedrijā.

Novembra beigās Sintija kopā ar vēl 4 jauniešiem no Latvijas devās uz Zviedriju, lai piedalītos Baltijas Līderības treniņā Zviedrijā. Pirmajā apmācību dienā jaunieši apguva jaunas zināšanas par līderību, un to kā līderība izpaužas darbā ar dažādām grupām. Gūts arī neliels priekštats par to, kā organizācijas sekmē jauniešu līdzdalību dažādos projektos. Lai iegūtu arī praktiskas zināšanas, jaunieši piedalījās Muay Thai boksa nodarbībā, kuras laikā apguva dažādus cīņas mākslas pamatus, kā arī kārtīgi izsportojās. Apmācību otrajā dienā jaunieši devās uz Malmo, lai piedalītos vienā no fitnesa nodarbībām, kuras ir pieejamas organizācijas biedriem. Šo nodarbību ietvaros paspēts ne tikai kārtīgi pasvīst, bet arī pielietot apzinātības (mindfulness) prakses. Pēc tam, iepazinās par dažādām aktivitātēm, kuras "KFUM Malmo" organizē kā arī uzzināja par Hikari principiem. Savukārt apmācību beigās saņemti sertifikāti un krekliņi, kas apliecina, ka jaunieši ir kļuvuši par Hikari vēstnešiem. Sintija atzīst, ka aizvadītas 3 ļoti piepildītas un pilnvērtīgas dienas, kas deva iedvesmu un enerģijas lādiņu atlikušajam gadam. Jaunieši cer un tic, ka šīs prasmes varēs pielietot arī turpmāk, jo nostiprinājuši kontaktus ar organizāciju "KFUM Malmo" Zviedrijā un vienojušies arī par turpmāku sadarbību un vairāk šāda tipa iespējām.

Sintija uzskata, ka vērtīgākais, ko no šāda veida braucieniem var iegūt ir jauni draugi, jauni iespaidi un perspektīvas. Iespējams arī smelties iedvesmu, lai īstenotu jaunus projektus. Jauniete min, ka arī iespēja paceļot, iepazīt jaunas valstis un kultūras arī ir papildus motivācija iesaistīties.

“Jaunatnes organizācijas nodrošina jauniešiem iespējas, kuras viņiem pašiem būtu tuvu neiespējami īstenot, kā arī sniedz atbalstu un iedvesmo darīt darbus, lai padarītu sabiedrību un vidi mums apkārt kaut par kripatiņu labāku” – tā atzīst jauniete.

Iespēja būt daļai no jauniešu organizācijas Sintijai ir ļāvusi iepazīties gan ar jauniešiem, gan jaunatnes darbiniekiem, kuri aktīvi darbojas dažādās organizācijās un pārstāv gan sevi, gan organizāciju dažādos pasākumos. Pateicoties iesaistei dažādos projektos, Sintijai ir bijusi arī iespēja doties uz ārzemēm un iegūt jaunas perspektīvas dažādu ideju īstenošanai un iespējas turpmākas sadarbības veidošanai.

Sintija tic, ka jaunieši ir Latvijas vērtīgākā atjaunojamā enerģija un tieši šādas un citas aktivitātes sniedz visvairāk enerģijas un iedvesmo paveikt vairāk. Turklāt, parasti šādus pasākumus apmeklē jaunieši, kuri savā ikdienā aktīvi darbojas savās skolās, universitātes padomēs un organizācijās īstenojot dažādus pasākumus, līdz ar to - tas sniedz iespējas veidot arī turpmākas sadarbības. Bet protams, pats svarīgākais - ir cilvēki, kurus ir iespēja iepazīt un izveidot jaunas draudzības.

“Jaunatnes organizācijas nodrošina jauniešiem iespējas, kuras viņiem pašiem būtu tuvu neiespējami īstenot”

Raksts #TapisArJauniešuEnerģiju

Sintija

LJP 2021. gada Jauno līderu akadēmijas dalībniece

Ārējās vietnes
Atbalstītāji

Aktuāli