Jaunatnes organizācija "Protests" veido radošo konkursu!

Jaunatnes organizācija "Protests" kopā ar citām politiski aktīvām cilvēktiesību organizācijām aicina radoši aktualizēt Latvijas sabiedrībā bieži noklusētu, taču ārkārtīgi svarīgu tēmu- neredzamās ģimenes - par ģimenēm, ko veido divi viena dzimuma vecāki, kas kopā audzina bērnus.

Šādu ģimeņu Latvijā ir desmitiem, varbūt pat simtiem, taču Latvijas valsts (atšķirībā no 22 no 28 Eiropas Savienības valstīm) šīs ģimenes neatzīst un neaizsargā. Šīs ģimenes ļoti jūt savu tiesību trūkumu un nevienlīdzību likuma priekšā- sākot ar mazām ikdienas neērtībām (piemēram, tikai viens no vecākiem var vest bērnu uz dārziņu vai pie ārsta) un beidzot ar patiesām traģēdijām (ja nomirst viens no vecākiem, otrs, valsts neatzītais vecāks, ne vienmēr drīkst kļūt par savu bērnu aizbildni). 

Lai aktualizētu šo tematu, JO "Protests" veido radošo konkursu ar mērķi vērst politiķu, kuri līdz šim nav izvēlējušies likumiski aizsargāt viendzimuma pāru ģimenes, uzmanību uz sabiedrībā esošajām dažādajām ģimenēm. Ģimenes, kuras veido viendzimuma pāri un/vai transpersonas, pastāv un tās, tāpat kā citas ģimenes, balstās rūpēs vienam pret otru, kā arī nereti šādās ģimenēs augošajiem bērniem.

Konkursa dalībnieki tiek aicināti iesniegt konkursam radošus darbus par neredzamo ģimeņu dzīvi, viņu rūpēm un mīlestību, bet vienlaikus arī par netaisnībām, kuras mēdz piemeklēt šādas ģimenes esošā tiesiskā stāvokļa rezultātā.

Konkursa norises laiks ir no 2020. gada 29. jūlija līdz 2020. gada 18.augustam. Darbi iesniedzami elektroniskā formātā, nosūtot to uz e-pastu dzivesbiedrukonkurss@gmail.com. Konkursa nolikums: https://ej.uz/neredzamasgimenes

Radošajā konkursā drīkst piedalīties ikviena persona. Labākie darbi tiks prezentēti izstādē Rīgā. Konkursa labākais darbs tiks apbalvots ar īpašu balvu, kuras autors ir skulptors A. Bikše.

Ārējās vietnes

Dalies:

Aktuāli