Jau piekto gadu aicina pieteikt pretendentus apbalvojumam “Laiks Ziedonim”

6. janvārī, Zvaigznes dienā, Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” jau piekto gadu reizi izsludināja pieteikšanos apbalvojumam “Laiks Ziedonim”. 2018. gadā, kā jau ierasts, apbalvojums tiks pasniegts piecās nominācijās: zinātnē, novadpētniecībā, bērniem un jauniešiem, tautsaimniecībā un par dzīvi literatūrā. Pieteikšanās līdz 23. februārim apbalvojuma mājas lapā
www.laiksziedonim.lv/apbalvojums. Laureāti tiks paziņoti īpašā cildināšanas ceremonijā 3. maijā - Imanta Ziedoņa 85. dzimšanas dienā.

Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” apbalvojumu „Laiks Ziedonim” iedibinājis 2014. gadā, lai iedvesmotu, novērtētu un cildinātu jaunradi, kā arī dzejniekam I. Ziedonim svarīgās vērtības – izcilību, degsmi, sūtību, stāju, veiksmi un savpatību, kas jau piekto gadu tiek meklētas ikviena pretendenta personībās. Tā ir iespēja ikvienam pamanīt un izcelt kādu savu novadnieku, darba devēju, kolēģi vai aktīvu jaunieti. Līdz šim apbalvojumu saņēmuši 20 laureāti no dažādiem Latvijas novadiem un diasporā dzīvojošie latvieši.

“Šodien tik ļoti nepieciešams Imanta Ziedoņa “Tik un tā” spēks, lai steidzīgajā un digitālajā laikmetā, kad bieži vien pamanām tikai to, ko kāds nav izdarījis, atrastu un izceltu Latvijas izcilības un vērtības – cilvēkus, kuri dara un iedvesmo apkārtējos, tos, kuri ir ar savu stāju un savpatību, kuri iedvesmo citus darīt vēl labāk un vairāk.. Jau piekto gadu apbalvojums “Laiks Ziedonim” mudina līdzcilvēkus apstāties un ieraudzīt cildenos cilvēkus sev apkārt,” uzsver fonda „Viegli” padomes priekšsēdētāja Žanete Grende.

Bērnu un jauniešu nominācijā “Rabarbers” šogad aicinām pieteikties cilvēku - bāka!, kurš rāda gaismu un parāda virzienu. Balstoties uz "Laiks Ziedonim" vērtībām, meklējam cilvēku, kurš rada jauniešos interesi, nostiprina stāju, iekur degsmi un rada jaunos rabarberus. 

Apbalvojums nominācijā Bērni un jaunieši “Rabarbers”
Nominācijā “Rabarbers” šogad aicinām pieteikties cilvēku - bāka!, kas rāda gaismu un parāda virzienu. Balstoties uz "Laiks Ziedonim" vērtībām, meklējam cilvēku, kurš rada jauniešos interesi, nostiprina stāju, iekur degsmi un rada jaunos rabarberus.
Vizionāri: Maija Jaunzeme, Mārtiņš Martinsons, Līga Rudzīte, Ilga Reizniece, Jānis Skutelis, Valters Dakša (2015. gada laureāts), Andris Jenerts (2016. gada laureāts), Dace Zariņa un Jana Kolbina (2017. gada laureāte).

Pieteikšanās anketa aplūkojama šajā saitē: http://laiksziedonim.lv/apbalvojums/rabarbers_pieteikties  

Papildu informācija par apbalvojumu, noteikumiem un žūrijas pārstāvjiem jeb vizionāriem šeit: http://laiksziedonim.lv/apbalvojums/par_apbalvojumu

Pieteikšanās termiņš ir piektdiena, 23. februāris plkst. 17.00.

Šogad nominācijas galvenā vizionāre jeb eksperte ir Maija Jaunzeme, te arī īsa viņas uzruna, ko šogad meklējam: http://ejuz.lv/rabarbers2018

Ārējās vietnes
Atbalstītāji

Dalies:

Aktuāli