Iniciatīva “Man ir 18”

Sadaļa

Eiropas Parlamenta (EP) birojs Latvijā vēlas apsveikt jauniešus, kuri šogad sasniedz pilngadību, jo tas ir brīdis, kad Satversme ļauj kļūt pilsoniski vēl aktīvākam un balsot vēlēšanās. EP sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmijas studentiem ir sagatavojis īpašas, veidotas, apsveikuma kartītes – (sk. pielikumā pdf versiju).

EP birojs Latvijā iniciatīvas “Man ir 18” ietvaros  sagatavojis vairākus materiālus gan speciālistiem, kuri strādā ar jaunatni, gan pašiem jauniešiem. Aicinām izmantot šos materiālus jūsu darbā, lai kopīgi mudinātu jauniešus piedalīties gan pašvaldību vēlēšanās šogad, gan Saeimas vēlēšanās 2022. gadā, gan Eiropas Parlamenta vēlēšanās 2024. gadā.

Aicinām noskatīties 25. februāra diskusijas ierakstu par  labās prakses - tiešsaistes diskusiju par to, kā motivēt jaunos vēlētājus. Tiešsaistes diskusijā Rīgas Stradiņa universitātes lektores Elīnas Vrobļevskas vadībā ar savu pieredzi dalījās Latvijas Jaunatnes padomes prezidente Ilze Bergmane, Cēsu novada jaunatnes lietu speciāliste Iveta Jermolājeva, Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas pasniedzējs Juris Mūrnieks un EP Vēstnieku skolu absolventi.

Diskusijas ierakstu skaties šeit.

Pielikumā ir materiāls ar 10 praktiskām idejām, ko varat darīt savā skolā, pašvaldībā vai organizācijā, lai motivētu jaunos vēlētājus. Šis ar apkopojums pēc Eiropas Parlamenta biroja Latvijā pieredzes vēlēšanu kampaņu organizēšanā un darbā ar jaunatni.

Iedvesmai arī animācija, kas palīdzēs atraktīvā veidā mudināt jauniešus piedalīties vēlēšanas. Animāciju var skatīt šeit.

Ārējās vietnes

Aktuāli