Rīgas iedzīvotāji forumā veicina sadarbību ar NVO

2.decembrī norisinājās jau sestais Rīgas iedzīvotāju forums “Rīga dimd – iedzīvotāji runā, domā, dara!”, Riga dimdkuru sanākušajiem bija iespēja izmantot kā  platformu ideju, prasmju un zināšanu papildināšanai. Forumu atklāja Rīgas mērs N.Ušakovs - sveicot klātesošos un informējot par jaunajām domes iniciatīvām un izaicinājumiem.

Foruma pirmajā daļa Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta pārstāve I. Stalidzāne iepazīstināja ar 2015.gadā paveikto. Diskusijas paneli “Ko saka rīdzinieki?” apkaimju iedzīvotāju forumu organizētāji no Rīgas Austrumu izpilddirekcijas, Rīgas domes mājokļu un vides departamenta, biedrības “Sabiedrības drošībai”, Sarkandaugavas attīstības biedrības, Rīgas NVO nama un Vecāķu biedrības dalījās ar idejām un IMG_3137pārdomām, par forumos risinātajiem jautājumiem.

Pēc tam dalībniekiem bija iespēja piedalīties četrās dažādās darb-darbnīcās:

  1. Darb-darbnīcā “Jauniešu Rīga”, kuru vadīja Latvijas Jaunatnes padomes un "Lūzumpunkts" pārstāvji, tika aktualizētas jauniešu līdzdalības iespējas. Savukārt LJP brīvprātīgie un Mediju grupa piedalījās foto un video aktivitāšu organizēšanā.
  2. Darb-darbnīcā “Kvalitatīva Rīga” tika meklēti vadības ieguldījumi mērķu sasniegšanā.
  3. Darb-darbnīcas “Radoša Rīga” dalībnieki kopā ar "Abnormal" domāja par radošiem risinājumiem.
  4. LJP biedrorganizācijas "Homo ecos:" vadītajā DSC_0183darb-darbnīcā “Zaļa Rīga” rīdzinieki tika aicināti aizdomāties par vides saudzēšanas jautājumiem.

Foruma uzdevums ir ne tikai konstatēt pilsētā notiekošās izmaiņas, bet arī gūt iedvesmu uzdevumu risināšanai, ko veikt sadarbībā starp iedzīvotājiem, biedrībām un nodibinājumiem un pašvaldības iestādēm. Forumā tika parakstīts 2015.gadā atjaunotais Rīgas domes un NVO sadarbības memorands.

DSC_0294Foruma materiāli:

Rīgas iedzīvotāju forumu organizēja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar biedrību Latvijas Pilsoniskā alianse.

visi_logo


Dalies:

Aktuāli