Piedalies interaktīvā ceļojumā „Domā globāli, dari lokāli!”

Latvijas Jaunatnes padome svētdien, 21.septembrī aicina jauniešus un ikvienu interesentu piedalīties interaktīvajā ceļojumā "Domā globāli, dari lokāli!” Pasākuma organizatori, Latvijas platforma attīstības sadarbībai (LAPAs) kopā ar biedru organizācijām, no plkst.15:00 līdz dienas vakaram ir sagatavojuši sešas dažādas aizraujošas ceļojuma pieturas.

Pasākuma koordinējošais punkts atradīsies Rīgas Valsts 1.ģimnāzijā, Raiņa bulvārī 8, kur interesenti varēs iegūt vispārēju informāciju par visām sešām ceļojuma pieturām un saņemt sava ceļojuma karti. Ceļojuma pieturas atradīsies dažādās vietās Rīgas centrā, kurās būs iespēja izpētīt savu personisko saikni ar pasaulē notiekošajiem procesiem un ieraudzīt to, kā globālas lietas ietekmē mūsu ikdienas izvēles.Poster

LJP jaunieši ceļojuma dalībniekus gaidīs Doma laukuma pieturā „Prezident-tūre”, kurā atraktīvā veidā būs iespēja uzzināt kāpēc jaunieši ir nozīmīgi Latvijas Prezidentūrai ES Padomē, par jauniešiem paredzētajiem pasākumiem un to, kā tajos iesaistīties. Par globālu pieredzi un tās ietekmi uz dzīvi Latvijā, uz neformālām sarunām aicinās Latvijas Lauku forums un jaunieši no Līgatnes. Par citām radošām un izglītojošām izklaidēm Doma laukumā rūpēsies LAPAs.

Ceļojuma "Domā globāli, dari lokāli!" pieturas:

  • Rīgas Valsts 1.ģimnāzijapietura „Attīstības brīdis”. Pasākuma koordinējošais punkts. Dalībniekiem būs iespēja ieskatīties izglītības pasaulē interaktīvas darbnīcas laikā, ko vadīs jaunieši no Jaunatnes Attīstības un Sadarbības Multikulturālās Apvienības.
  • Bastejkalns – pietura „Eko cilvēks”. Interaktīva slēpņošanas spēle un radošās darbnīcas par mūsdienu cilvēka patēriņu. Vai zini, cik pats apēd un cik paliek atkritumos? Kā ietaupīt gan savus, gan dabas resursus un cik nozīmīgi ir tavi ikdienas paradumi mūsu planētai! Pieturvietā saimniekos biedrība Homo ecos:.
  • Laimas pulkstenis – „Drošās satikšanās”. Interaktīvas un informatīvas aktivitātes jauniešiem par cilvēktiesību tēmām, seksuālo/reproduktīvāo veselību un cilvēku tirdzniecību. Pieturvietas saimnieki būs biedrība "Patvērums „Drošā māja”" un biedrība „Papardes zieds”.
  • Hotel De Rome – „Brīvs un prātīgs”. Nāc un uzzini, kas ir brīvprātīgais darbs! Piedalies atraktīvās aktivitātēs, izpaudies radoši un saņem informāciju par savām iespējām. Iegūsti jaunu pieredzi un esi viens no mums! Pieturvietas saimnieki: Radošā apvienība jauniešiem „Trepes”, servisa suņu biedrība „Teodors”, Latvijas neredzīgo biedrība un biedrība „Solis tuvāk”.
  • Doma laukums – „Prezident-tūre”. Pietura par nākotni – dažāda formāta sarunas ar neierastiem sarunu biedriem un objektiem par attīstību Rīgā, Latvijas laukos un citviet pasaulē. Uzzināsi, ko globāli–lokālu varēsi darīt 2015. gadā un kāpēc jaunieši ir nozīmīgi Latvijas Prezidentūrai ES Padomē. Pieturvietas saimnieki: LAPAs, Latvijas Lauku forums un Latvijas Jaunatnes padome.

Ceļojumu noslēdzošā pieturvieta „Muzikālā glokalizācija” visus dalībniekus gaidīs no plkst. 19:00 jauniešu studijā „BaMbuss”, Brīvības ielā 204. Ceļojuma noslēgums kopā ar muzicējošiem jauniešiem, kurā skanēs globālas dziesmas lokālā izpildījumā. Būs arī loterija un balvas aktīvākajiem dienas dalībniekiem, gardi našķi un kopumā pozitīva atmosfēra. Dalība pasākumā ir bez maksas.

Pasākums notiek Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta organizētā Jauniešu mēneša ietvaros. Pasākumu finansē Rīgas dome. Plašāk par ceļojumu punktu aprakstiem aicinām sekot līdzi:

@Twitter: LAPAS_LV; LJP_LV; @Facebook: lapas.lv; LatvijasJaunatnesPadome

Uz tikšanos 21.septembrī, lai atraktīvi un jautri pavadītu svētdienu!

visi_logo


Dalies:

Aktuāli