Organizācijas jēgpilna virzība

Sadaļa
1234

Latvijas Jaunatnes padome iestājas par spēcīgām jaunatnes organizācijām Latvijā. Un tieši tādēļ mēs esam organizāciju apvienība, kas ne tikai apvieno jau spēcīgas organizācijas Latvijā, bet mēs arī tiecamies atbalstīt un veicināt tieši jaunu un/vai ne tik pieredzējušu jaunatnes organizāciju darbību. 

Neatkarīgi no tā vai jūs esat jauna organizācija, vai varbūt organizācija, kurai ir jau vairāku desmitu gadu pieredze, ir ārkārtīgi svarīgi ik pa laikam pārliecināties, ka organizācijas virzība ir tiešām jēgpilna.

Pat vislielākajam kuģim jūrā, kuram kurss ir bijis uzstādīts, ir regulāri jāpārbauda vai viļņi un vējš viņu nav novirzījuši no vēlamā gala mērķa. Tāpat ar jaunatnes organizācijām, ir nepieciešams turēt roku uz pulsa, lai turpinātu organizēt projektus un aktivitātes, kas ir jēgpilnas un palīdz jums sasniegt jūsu organizācijas mērķus, vīziju un vēlamo sociālo ietekmi.

Lai šo tēmu iztirzātu tikāmies sarunā ar Aktīvo iedzīvotāju fonda vadītāju Inesi Siliņu. Šīs sarunas laikā pārrunājām, kas tad ir pāris no tām lietām, kas organizācijai būtu jāņem vērā, lai jēgpilni virzītos.

Lūk arī pāris atziņas no sarunas ar Inesi:

  • Ja organizācija darbojas, lai padarītu pasauli labāku, tad tas jau ir jēgpilni, jo iemesls, kas slēpjas aiz viņu darbībām ir ar dziļu jēgu;
  • Lai saprastu vai organizācijas darbība turpina būt jēgpilna, ir svarīgi regulāri izvērtēt to, ko organizācija dara un veikt secinājumus par to, vai viņa virzās tur, kur vēlaties (uz organizācijas mērķiem, vīziju un vēlamo sociālo ietekmi);
  • Visiem, kas organizācijā ir iesaistīti (darbinieki, biedri, brīvprātīgie u.c.), būtu skaidri jāsaprot, kāda ir organizācijas vīzija, un ko jūs gribat sasniegt. Inese aicina likt pie sienas to iemeslu (vīziju) kādēļ organizācija tika dibināta vai kādēļ jūs vēl joprojām viņā darbojaties. Vajag skaidri izprast atbildi uz jautājumu: kāpēc mēs esam?
  • Tā ir darbinieka atbildība uzdot jautājumus par organizācijas virzību. Ja tev kā darbiniekam tā nav skaidra, tad to vajag prasīt kolēģiem un arī organizācijas vadītājam, piemēram, kāpēc mēs daram tieši šādi, varbūt mēs varam darīt citādāk? Kādēļ mums ir šāda vīzija, ko viņa tieši nozīmē? Ja vadības atbilde uz šādiem un līdzīgiem jautājumiem ir noraidoša vai tevi mēģina “kušināt”, tad varbūt šī nav tava organizācija, un tai ir vēl jāaug, jo šāda veida jautājumi ir tie, kas parāda tavu iniciatīvu un vēlmi izprast to kā vārdā tu ikdienā strādā.

Sarunā ir vēl neskaitāmas atziņas par ko aizdomāties, tādēļ meklē pilno sarunu ar Inesi mūsu Facebook sienā šeit. Jo tikai jēgpilni virzoties mēs varam veidot spēcīgas jaunatnes organizācija.

Šo sarunu veidojām kā daļu no Latvijas Jaunatnes padomes projekta "LJP 4.0", kuru finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”.

Ārējās vietnes
Atbalstītāji

Aktuāli