LJP un Baltkrievijas Jaunatnes padomes paziņojums

LJP atsaucoties Baltkrievijas jaunatnes padomes “RADA” aicinājumam un izsakot solidaritāti ar baltkrievu tautu, ņemot vērā cilvēktiesību un jauniešu tiesību neievērošanu Baltkrievijas 2020. gada prezidenta vēlēšanu laikā un pēc tām; izceļot necilvēcīgo attieksmi no varas iestādēm Baltkrievijā pret miermīlīgiem protestiem un šo protestantu publisko spīdzināšanu un apzinoties, ka sports ir universāls miera, vienlīdzības un vienotības instruments starp tautām, nosūta vienoto paziņojumu par 2021. gada IIHF pasaules hokeja čempionātu, ko paredzēts rīkot starp Latviju un Baltkrieviju un aicina Latvijas valdību, Starptautisko hokeja federāciju un 2021. gada IIHF Pasaules hokeja čempionāta Rīgas organizatoru komandu pārcelt Pasaules hokeja čempionāta Minskas daļu ārpus Baltkrievijas teritorijas.

Turpinot sadarbību ar Aleksandra Lukašenko un Baltkrievijas valdības autoritāro režīmu, Latvijas valdība un IIHF izrāda atbalstu nežēlīgai un necilvēcīgai attieksmei pret miermīlīgiem protestiem un demokrātiju.

LJP pilnībā atbalsta Izglītības un zinātnes ministres I. Šuplinskas nostāju jautājumā par čempionāta atcelšanu vai pārcelšanu ārpus Baltkrievijas teritorijas, atgādinot, ka diktatori nespēlē godīgi.

Paziņojums latviešu valodā.

Joint statement in english.

LJP RADA

Foto: nytimes.com

Atbalstītāji

Dalies:

Aktuāli