LJP sarunā ar kvalitātes vadības speciālisti

Sadaļa

30. jūlijā organizējām LJP Facebook tiešraidi, kurā runājām par to kā ieviest kvalitātes vadību nevalstiskajās organizācijās. Sarunā tikāmies ar Gitu Tilleri, kas ir kvalitātes vadības speciāliste ar pieredzi NVO un valsts sektorā, un viņa dalījās ar savu pieredzi ieviešot kvalitātes vadības sistēmu nevalstiskajā organizācijā.

Kvalitātes vadības sistēmas ieviešanu organizācijā pēc būtības var uztvert kā projektu, jo tai ir gan konkrēts mērķis, gan termiņš, kā arī dažādi riski, kā, piemēram, personāla neienteresētība, laika termiņu neprecīza plānošana, neparedzēti izdevumi u.c. Kvalitātes vadības sistēmas ieviešana ir stratēģisks vadības lēmums. Tāpat jārēķinās, ka jau pašā sākumā liela uzmanība jāpievērš darbinieku informēšanai, jo darbiniekiem ir jābūt iesaistītiem kvalitātes vadības ieviešanā. Gita sarunā īpaši uzsvērā, ka organizācijas vadība jeb līderis ir ļoti nozīmīgs atbalsts tieši kvalitātes vadības iedzīvināšanā organizācijā. Kā arī ir ļoti svarīgi radīt organizācijā sajūtu, ka ir iespēja strādāt labāk un to ir iespējams izdarīt pateicoties kvalitātes vadībai.

Šīs un citas lietas t.sk. kā praktiski sākt kvalitātes vadības ieviešanu organizācijā, biežāk pieļautās kļūdas tās ieviešanā un ieteikumi organizācijām, kas plāno ieviest kvalitātes vadību organizācijā, var klausīties LJP Facebook lapā šeit.

Šī aktivitāte ir daļa no mūsu projekta "LJP 4.0", kuru finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”.
Ārējās vietnes
Atbalstītāji

Aktuāli