LJP prezidente tiksies ar Eiropas Parlamenta priekšsēdētāju

Sadaļa
sassoli

Ceturtdien, 19. augustā, darba vizītē Latvijā ieradīsies Eiropas Parlamenta (EP) priekšsēdētājs Dāvids Sasoli. Viņš tiksies ar Latvijas augstākajām amatpersonām un piedalīsies diskusijā ar jauniešiem par Eiropas nākotni.

D. Sasoli Latvijā ieradīsies no Lietuvas un pēc vizītes Rīgā dosies uz Igauniju. “Pirms 30 gadiem Latvija, Lietuva un Igaunija pēc gariem apspiestības un ierobežotas brīvības gadiem atguva neatkarību. Esmu šeit, lai atzīmētu šo gadadienu un klātienē iepazītos ar pēdējās desmitgadēs panākto milzu progresu. Es priecājos par iespēju ar jauniešiem apspriest Eiropas Savienības nākotni. Es arī tikšos ar politiskajiem līderiem un pilsoniskās sabiedrības pārstāvjiem, lai apspriestu satraucošo notikumu attīstību Baltkrievijā un Krievijā, kā arī ES atbalstu kaimiņvalstīm,” pirms vizītes norāda EP priekšsēdētājs.

Pulksten 9.00 D. Sasoli ES mājā tiksies ar jauniešu viedokļu līderiem, lai apspriestu aktuālos Eiropas nākotnes jautājumus. Saruna notiks laikā, kad visā Eiropā norit Konference par Eiropas nākotni - pilsoņu virzīta debašu un diskusiju sērija, kuras laikā paredzēts identificēt ES nākotnei būtiskākos izaicinājumus un to iespējamos risinājumus. Diskusijā piedalīsies Latvijas Jaunatnes Padomes prezidente Ilze Bergmane, LJP dalīborganizācijas Klubs “Māja”- Jaunatne vienotai Eiropai ANO Jauniešu delegāte Natālija Knipše, kā arī  Latvijas Studentu apvienības pārstāvji, tāpat ar EP priekšsēdētāju diskutēs mūziķis un aktīvists Ralfs Eilands, žurnāliste Eva Johansone un citi jauniešu aktīvisti. Diskusijai tiešraidē varēs sekot EP biroja Facebook lapā.

Pēc diskusijas D. Sasoli dosies uz Saeimu, kur tiksies ar tās priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci; pēc tikšanās Saeimas Baltajā zālē paredzēts abu amatpersonu preses konference. Vēlāk EP priekšsēdētājs un Saeimas priekšsēdētāja noliks ziedus pie Brīvības pieminekļa. EP priekšsēdētājs tiksies arī ar Valsts prezidentu Egilu Levitu, bet pēcpusdienā dosies uz Igauniju.

65 gadus vecais Itālijas politiķis D. Sasoli ir Eiropas Parlamenta deputāts kopš 2009. gada un pārstāv Eiropas Parlamenta sociālistu un demokrātu progresīvās alianses grupu (S&D). Bijušais žurnālists tika ievēlēts par priekšsēdētāju pēc 2019. gada EP vēlēšanām, un viņa pilnvaru termiņš ilgst līdz 2022. gada janvārim.

Eiropas Parlaments un ES Padome (ES dalībvalstu ministri) kopīgi pieņem ES likumus - regulas un direktīvas - daudzās jomās. Šie likumi pēc tam ir pamats daudziem ES valstu nacionālajiem likumiem. Piemēram, Latvijā līdz pat 80% likumu balstīti uz ES lēmumiem.

Atbalstītāji

Aktuāli