LJP piedalās biedrorganizācijas seminārā par videi draudzīgu pasākumu organizēšanu

13.oktobrī, Latvijas Kultūras akadēmijā, Latvijas Jaunatnes padome (LJP) piedalījās tās dalīborganizācijas “homo ecos:” rīkotajā seminārā par videi draudzīgu pasākumu organizēšanu. Semināra dalībnieki iepazīstinās ar videi draudzīgu pasākumu organizēšanas rokasgrāmatu, kurā apkopoti praktiski ieteikumi un labās prakses stāsti, sniedzot noderīgu informāciju zaļo pasākumu organizēšanā.

videLai organizējot pasākumus valsts un pašvaldību iestāžu darbinieki prastu izvēlēties preces un pakalpojumus ar iespējami mazāku ietekmi uz vidi, pasākuma ietvaros Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Koordinācijas departamenta pārstāvji Inese Pelša un Laimonis Osis iepazīstināja ar Zaļā publiskā iepirkuma aktualitātēm, savukārt Iepirkumu uzraudzības biroja vadītāja Agnese Irmeja atbildēja uz āķīgiem jautājumiem par iepirkuma procedūru piemērošanu.

Videi draudīgu pasākumu organizēšanas pieredzē dalījās Siguldas pašvaldības, “Ideju institūta”, festivāla “Positivus” un “LAMPA” pārstāvji, kā arī Latvijas prezidentūras Eiropas Savienībā Sekretariāts, Latvijas Jaunā teātra institūts un Vidzemes augstskola.

Seminārā piedalījās vairāk kā 120 dalībnieku, tostarp LJP pārstāvji - viceprezidents un Interešu aizstāvības programmas direktors Mārtiņš Šteins un Mediju programmas direktore Linda Kalniņa. LJP pārstāvji seminārā papildināja savas zināšanas par videi draudzīgiem piemēriem, kurus varēs izmantot organizējot LJP pasākumus.

"“Zaļā domāšana” un videi draudzīgu pasākumu organizēšanas principi vairs nav modes lieta, bet ikdienas realitāte. Šo principu ievērošana ir svarīga ne tikai pasākumu organizēšanā, bet arī ikdienas biroja darba plānošanā un projektu radīšanas procesā. Arī jauniešu pasākumos ir jāvērš lielāka uzmanība par atbildību pret vidi , jo nereti tieši jaunieši ir tie, kas aiz sevis atstāj milzīgus atkritumu kalnus, piemēram, festivālos," atzīst M.Šteins.

Biedrības “homo ecos:” un Dānijas, Lietuvas un Latvijas vides aizsardzības organizāciju, pasākumu rīkotāju veidotā rokasgrāmatā videi draudzīgu pasākumu organizēšanā ir apkopoti praktiski ieteikumi un labās prakses stāsti, lai tā turpmāk būtu noderīgs palīgs zaļo pasākumu organizēšanā.

Rokasgrāmata latviešu valodā ir pieejam šeit.

visi_logo


Dalies:

Aktuāli