LJP brīvprātīgie jaunieši palīdz Āzijas un Eiropas valstu izglītības ministru sanāksmes sagatavošanās vizītē

Gatavojoties Āzijas un Eiropas valstu izglītības ministru (ASEM) sanāksmei 2015.gada aprīlī, novembrī Rīgā notika pirmā izglītības vecāko amatpersonu tikšanās. Lai nodrošinātu pasākuma veiksmīgu sākumu, jau 9. novembrī visas dienas garumā Latvijas Jaunatnes padomes seši brīvprātīgie jaunieši sagaidīja delegātus lidostā. Sagaidot viesus ielidošanas zonā, jaunieši sveica tos ar ierašanos Latvijā un palīdzēja nokļūt līdz organizētajam transportam.

Gūtajā pieredzē un iespaidos dalās LJP brīvprātīgā Krista Lubiņa:

„Šāda iespēja, sagaidīt ASEM dalībniekus lidostā, man bija kas jauns un nepieredzēts, taču, manuprāt, šī pieredze ir viena no vērtīgākajām, kas man bijusi. Kad LJP man piedāvāja iespēju būt par brīvprātīgo Izglītības un zinātnes ministrijas organizētajā pasākumā, no sākuma biju nedaudz nobijusies, jo nezināju vai tik atbildīgs darbs man ir pa spēkam. Es taču biju pirmā, kuru delegāti, ierodoties ieraudzīja Latvijā. Es biju tā, kas radīja pirmo iespaidu par valsti. Programmas koordinatori un citi brīvprātīgie deva lielu atbalstu, palīdzēja apgūt daudz jaunu zināšanu par lietišķo etiķeti, Āzijas un Eiropas valstu kultūrām un citām tamlīdzīgām lietām, ka atkal pārliecinājos - brīvprātīgajam vecums nav šķērslis, lai piedalītos, iesaistītos un iegūtu daudz kā jauna, nepieredzēta, bet vērtīga”. asem

Kopā ar Kristu, delegātu sagaidīšanā piedalījās arī Marija Baļicka, Eduards Artūrs Štrodahs, Ieva Cīlīte, Madara Kulvele un Mikus Alberts.

Uz sanāksmi Rīgā bija ieradušās Āzijas un Eiropas valstu vecākās amatpersonas, Eiropas Komisijas, Eiropas Ārējās darbības dienesta, Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas, Āzijas – Eiropas fonda (ASEF), Eiropas Universitāšu asociācijas un citu starptautisko organizāciju pārstāvji. „Sūtu sveicienus no visiem delegātiem, kuri satika Jūsu pozitīvos smaidus un vēlmi palīdzēt iejusties tikko iebraukušam nepazīstamā valstī. Tie, kas pieminēja visa pasākuma norisi, teica atzinīgus vārdus par to, ka tika nodrošināta sagaidīšana lidostā,” atzina pasākuma organizatori no Izglītības un zinātnes ministrijas.

Lai sekmētu Latvijas izglītības kvalitāti, starptautisko konkurētspēju un atpazīstamību ASEM valstīs, Latvijas sadarbība ar Āzijas valstīm augstākās izglītības jomā ir būtiska. Neformālās diskusijas ASEM ietvaros nodrošina iespēju sadarbības izvēršanai un starpvalstu līgumu noslēgšanai, sniedzot iespēju Latvijas akadēmiskās vides pārstāvjiem gūt pieredzi Āzijas valstīs un uzņemt šī reģiona studentus Latvijas augstskolās.

visi_logo


Dalies:

Aktuāli