Latvijas Jaunatnes padome tiksies ar jauniešu organizācijām Latvijā

Sadaļa

Lai veiktu aktīvu interešu aizstāvību Latvijas Jaunatnes padome (LJP) tiksies ar nevalstiskājām jaunatnes un jauniešu organizācijām visā Latvijā sākot no 2019. gada augusta līdz septembra beigām. Tikšanās mērķis ir noskaidrot dažādus šķēršļus, ar kurām organizācijas ikdienas darbā saskaras, un pārskatīt esošo Jaunatnes likumu un iespējams rosināt izmaiņas tajā.

Tiekoties ar organizācijām to atrašanās vietās, LJP vēlas uzzināt kāda ir to ikdiena, kādi apstākļi ir izveidoti, lai organizācijas varētu aktīvi strādāt ar jauniešiem un dot jauniešiem iespēju kļūt par jauniešu līderiem, kā arī noskaidrot kāpēc organizācijas, kuras strādā ar jauniešiem nav vēl reģistrējušās Izglītības un zinātnes ministrijas jaunatnes organizāciju sarakstā. Līdz šim LJP ir uzrunājusi 95 organizācijas visā Latvijā un tikai 39 no tām atrodas šajā sarakstā. Tikai organizācijas no šī saraksta projekta konkursa kārtībā var pretendēt uz Jaunatnes politikas Valsts programmas budžeta līdzekļiem, lai veiktu jaunatnes darbu.

Tikšanos laikā iegūtās atziņas Latvijas Jaunatnes padome apkopos, veiks ierosinājumus grozījumiem Jaunatnes likumā un jaunatnes organizāciju finansēšanas modeļa uzlabošanai un tos publiski apspriedīs nacionālājā konferencē š.g. 8. novembrī. Plašāka informācija par konferences programmu un pieteikšanos vēl sekos.

Latvijas Jaunatnes padome primāri tiksies ar savām dalīborganizācijām un organizācijām, kuras atrodas jaunatnes organizāciju sarakstā. Ja kādā organizācija vēlas tikties un izteikt savu viedokli, tā ir aicināta sazināties ar LJP rakstot uz ljp@ljp.lv

Aktivitātes norisinās projekta “LJP darbības nodrošināšana 2019-2020” ietvaros. Projekta vispārējais mērķis ir nodrošināt Latvijas Jaunatnes padomes darbību un pārstāvēt jauniešu un jaunatnes organzāciju intereses. Galvenās projekta aktivitātes 2019. gadā ir  Latvijas Jaunatnes padomes darbības nodrošināšana, interešu aizstāvība, dalība Eiropas Jaunatnes forumā un Latvijas Pilsoniskajā aliansē, kā arī LJP dalīborganizāciju iesaiste, ierosinājumu izstrāde jaunatnes organizāciju atbalstam un nacionālā foruma norise 2019. gada novembrī.

Projekts tiek īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2019. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

 

Ārējās vietnes
Atbalstītāji

Dalies:
Tagi

Aktuāli