Kura būs 2016.gada Latvijas Jauniešu galvaspilsēta?

13.oktobrī noslēdzās pieteikšanās Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izsludinātajam konkursam Jauniesu_galvaspilseta"Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2016”, kurā pieteikumus iesnieguši 10 pretendenti - Daugavpils, Jelgavas, Jūrmalas, Liepājas, Rēzeknes un Valmieras pilsētas, Alūksnes, Cēsu un Siguldas novadi un novadu apvienība - Madonas novads sadarbībā ar Gulbenes novadu.

Šobrīd konkursa žūrijas komisija, kuras sastāvā ir arī Latvijas Jaunatnes padome (LJP), izvērtē iesniegtos pieteikumus. Latvijas Jauniešu galvaspilsētas statusa ieguvēja noteikšanā tiks ņemts vērā žūrijas vērtējums un sabiedrības balsojuma rezultāti. No 26.oktobra līdz 4.novembrim ikvienam būs iespēja nobalsot par kādu finālistiem konkursa mājaslapā www.jauniesugalvaspilseta.lv.

Konkursa ideja ir LJP un jauniešu nevalstisko organizāciju (NVO) iniciatīva, kas kopš 2014.gada attīstīta kopā ar IZM, saņemot atbalstu idejai no LPS un EK pārstāvniecības Latvijā. Konkursa mērķis ir popularizēt darbu ar jaunatni pašvaldību vidū, veicināt pašvaldību sadarbību un pieredzes apmaiņu jaunatnes jomā, kā arī paaugstināt darbā ar jaunatni iesaistīto personu un jaunatnes organizāciju prestižu. Uzvarētājs 2016.gadā kļūs par epicentru svarīgākajām Latvijas jaunatnes politikas aktivitātēm un jauniešu pasākumiem.

Konkursu “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2016” organizē Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Latvijas Jaunatnes padomi, Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru, Latvijas Pašvaldību savienību un jauniešu organizāciju “Avantis”.

Plašāka informācija par konkursu: www.jauniesugalvaspilseta.lvKonkursa video.

logologo_ljp  izm2 jspa LPS


Dalies:

Aktuāli