Kampaņa "10X lielāks finansējums Erasmus+"

Erasmus+ ir uzlabojis 4 miljonu eiropiešu dzīves. Iedomājieties, ko varētu izdarīt ar 10 reizes lielāku budžetu!

Erasmus+ koalīcija apvieno vairāk nekā 40 Eiropas mēroga tīklus un sabiedriskās organizācijas, kas pārstāv galvenos Erasmus+ programmas atbalsta saņēmējus visos līmeņos. Ideja par kampaņu “Erasmusx10” parādījās, kad Eiropas politiskie līderi sāka atbalstīt ievērojamu programmas budžeta palielinājumu. Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Junkers, Erasmus+ 30 gadadienas svinībās Eiropas Parlamentā Strasbūrā, aicināja 9 reizes palielināt programmas budžetu. Junkera deklarācija seko politiskajai gribai konsekventi palielināt Erasmus+ budžetu, ko izteikušas vairāku valstu un valdību vadītāji vairākās dalībvalstīs, piemēram, Beļģijā, Francijā un Itālijā. Turklāt, Eiropas Savienības 60. gadadienās samitā Romā, ES līderi uzsvēra, ka Eiropas Savienības lielākais sasniegums ir 9 miljonu eiropiešu dzīves uzlabošana ar Erasmus+ programmas starpniecību. Šis skaidri izteiktais atbalsts un atzinība par programmas sniegto ieguldījumu Eiropas pilsoņos un Eiropas Savienībā kopumā pamato vajadzību pēc lielāka finansiālā atbalsta, lai palielinātu programmas pieejamību un uzlabotu tās kvalitāti. 
Kampaņas mērķis ir izcelt šādu individuālu un kolektīvu mobilizāciju un palielināt pilsoniskās sabiedrības balsi no visām Eiropas daļām, lai atbalstītu pieejamu un iekļaujošu programmu.

Aicinām ikvienu iesaistīties kampaņas popularizēšanā izmantojot kampaņas iniciatoru sagatavotos publicitātes materiālus, kā arī parakstīt petīciju par Erasmus+ programmas desmitkārtēju finansējuma palielinājumu. 

Pielikumā atradīsiet publicitātes materiālus un citu aktuālo informāciju par kampaņu. 

Seko Latvijas Jaunatnes padomes piemēram un iesaisties! 

 

Atbalstītāji
Tagi

Aktuāli