Jaunatnes politikas konference “Latvijas jaunatne, kurp dodies?”

Latvija ir sagaidījusi valsts simtgadi, neatkarībā un demokrātijā esam dzīvojuši teju 30 gadus. Kā attīstās mūsu pilsoniskā stāja un kas to veido? Kāda loma darbam ar jaunatni ir mūsu pilsoniskās sabiedrības veidošanā un cik tas ir efektīvi? Kā vēlamies attīstīt demokrātiskās vērtības un aktīvu pilsonisko līdzdalību, ieejot jaunajā simtgadē?

Latvijas Jaunatnes padomes dalīborganizācija - Latvijas skautu un gaidu centrālās organizācija aicina jūs uz konferenci “Latvijas jaunatne, kurp dodies?”, lai kopīgi diskutētu par esošo situāciju un attīstības scenārijiem pilsoniskās sabiedrības veidošanā darba ar jaunatni jomā.

Konferences mērķis: aktualizēt jaunu, atbildīgu un aktīvu pilsoņu veidošanas procesu, identificēt atbildīgos par šo procesu valstī un noskaidrot, cik veiksmīgi tas tiek darīts, un radīt praktiskus priekšlikumus turpmākai attīstībai.

Laiks un vieta: 4. decembris, plkst. 14.00 – 18.30 Latvijas Universitātes un Microsoft Inovāciju centrā, Kalpaka bulvārī 4, 2.stāvā, Rīgā.

Mērķauditorija: dažādu sektoru pārstāvoša – jaunieši, NVO, vadošie ierēdņi un valsts iestāžu darbinieki, politisko partiju pārstāvji, biznesa sektora un mediju pārstāvji, bērnu un jauniešu vecāki.

Pasākuma programma:
13.30 Ierašanās. Reģistrācija
14.00 Konferences atklāšana
14.10 Ieskats pilsoniskās audzināšanas procesā Latvijā: skautu un gaidu piemērs
14.35 Līdzdalība: antropologa skatījums
15.00 Pauze
15.10 Diskusija - Kas tiek darīts darbā ar jaunatni, lai veicinātu jauniešu pilsonisko līdzdalību? Ko pārstāvētās institūcijas un organizācijas varētu darīt labāk un ilgtspējīgāk? Diskutē jaunatnes darba plānošanā iesaistītie
16.10 Diskusija ar klātesošajiem, jautājumi no zāles
16.40 Pauze
17.00 Diskusijas grupās Ko mēs varam darīt visi kopā un katrs atsevišķi. Kādām iestādēm/organizācijām jāuzņemas konkrēti uzdevumi 2–4 gadu periodā, lai aktīvas pilsonības rādītāji būtu pozitīvāki?
18.00 Grupu prezentācijas
18.20 Konferences kopsavilkums. Noslēguma vārdi
18.30 Pasākuma oficiālās beigas. Neformālas sarunas līdz plkst. 19.00

Pieteikšanās konferencei līdz 28. novembrim, aizpildot pieteikuma anketu https://ej.uz/kurpEj
Vietu skaits pasākumā ierobežots. Apstiprinājuma e-pastu nosūtīsim 29.11.2018.
Pasākuma Facebook lapa: https://www.facebook.com/events/206319126928960/

Ārējās vietnes
Atbalstītāji

Dalies:

Aktuāli