Fridays for Future Latvia aicina piedalīties 24. septembra akcijā

Sadaļa
Fridays for Future Latvia aicina piedalīties 24. septembra akcijā

Jauniešu klimata aizstāvju kustība Fridays for Future Latvia, aicina 24. septembrī plkst. 16.45 laukumā starp Ministru kabinetu un Esplanādi piedalīties klātienes protesta akcijā. Kustība aicina gan piedalīties protesta akcijā klātienē, gan digitāli, daloties ar personalizētām ziņām.

Šādas Fridays for Future protesta akcijas notiek daudzās Eiropas un pasaules valstīs. Šoreiz protesta mērķis ir pievērst politiķu un sabiedrības uzmanību klimata nevienlīdzībai, proti, tam, cik daudz nopietnāk šīs izmaiņas skar atsevišķas citas pasaules daļas. 

Fridays for Future Latvia par protesta akciju raksta: "Mēs visā pasaulē esam vienoti cīņā par klimata taisnīgumu, taču mums arī jāatzīst, ka katrai valstij ir atšķirīgas problēmas, un mēs Latvijā nepiedzīvojam klimata krīzi tādā pat apmērā, kā t.s. MAPA - visvairāk skartās tautas un teritorijas. Ziemeļu puslodes vadošo valstu koloniālisms, imperiālisms, sistēmiska netaisnība un alkatība jau vēsturiski izraisījusi MAPA iznīcību, kas arī aktīvi veicinājis globālo sasilšanu. Gan COVID-19 pandēmijas ietvaros, gan klimata krīzes laikā, gan arī ikkatrā krīzē pasaules vēsturē MAPA tiek sistemātiski ekspluatētas un atstātas bez atbalsta. Pienācis laiks vides un citu jomu aktīvistiem apvienoties, lai mēs kopā skaļāk paustu iebildumus pret klimata nevienlīdzību. Šobrīd MAPA cieš pasaules bagātāko valstu elites vēsturisko netaisnību dēļ. Vērienīgi bagātāko valstu emisiju samazinājumi, vakcīnu godīga sadale, nabadzīgāko valstu parādu dzēšana un finansējuma palielināšana klimata jomā ir tikai sākums. Kopā mēs varam cīnīties par taisnīgu nākotni, kurā neviens netiek atstāts novārtā. Pilsoniskās aktivitātes vēsturiskās uzvaras ir pierādījušas, ka jaunatnei jāpievienojas šai daudzu paaudžu cīņai par labāku nākotni visiem – nākotni, kurā prioritātes ir cilvēki un vide."

Lai piedalītos protesta akcijā klātienē, nepieciešams aizpildīt pieteikuma anketu

Lai piedalītos protesta akcijā digitāli, Fridays for Future Latvia aicina dalīties ar personalizētām ziņām ar norādi par to, kāpēc atbalstāt šo protestu. Publicējot ierakstus, foto vai video, organizācija aicina pievienot arī Fridays for Future Latvia sociālo tīklu profilus.

Ārējās vietnes

Aktuāli