Diskusija par jaunatnes jomas prioritātēm Latvijā un Eiropā

Biedrība "Latvijas Jaunatnes padome” (LJP) sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju un Jauniešu galvaspilsētu 2016 ­ Jelgavas pilsētas domi aicina ikvienu interesentu – jaunieti, pašvaldību un ministriju darbiniekus, nevalstisko organizāciju pārstāvjus, lēmumu pieņēmējus – piedalīties Strukturētā dialoga V cikla atklāšanas konferencē – diskusijā par jaunatnes jomas prioritātēm Latvijā un Eiropā.

Atklāšanas konference notiks š.g. 26.februārī Jelgavā (programma).

Konference vienkopus pulcēs interesentus, kas vēlas piedalīties un izteikt viedokli par Strukturētā dialoga V cikla tēmu Eiropas Savienībā “Veicināt visu jauniešu iesaisti dažādā, vienotā un iekļaujošā Eiropā”. Tēma ir apstiprināta Nīderlandes, Slovākijas un Maltas prezidentūras Eiropas Savienības padomē vadības komitejā un, gatavojoties Eiropas Jaunatnes konferencei, ir būtiski vienoties par prioritātēm, kuras no Latvijas virzīt Eiropas līmenī. Strukturētā dialoga V cikls ir jo īpaši nozīmīgs Latvijai – pēc daudziem pozitīviem sasniegumiem Eiropas jaunatnes politikā Strukturētā dialoga IV cikla ietvaros, kas tika virzīti un attīstīti Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības padomē ietvaros, šobrīd ar Latvijas viedokli rēķinās vairāk kā jebkad iepriekš. IV cikla ietvaros, sasniegtie rezultāti pierāda, ka Latvija var ietekmēt jaunatnes politikas attīstības procesus Eiropā.
Pasākumā būs iespējams iepazīties ar IV cikla rezultātiem, ar V cikla tematiku un Strukturēta dialoga īstenošanu Latvijā 2016.­-2017.gadā, uzzināt vairāk par iniciatīvu “Strukturētā dialoga vēstnieki ­ jaunieši”, Eiropas un Latvijas jaunatnes politikas virzieniem un vienoties par Latvijas situācijai aktuālajiem jautājumiem.

Strukturētais dialogs ir Eiropas Savienības partnerības instruments, kas jauniešiem, jauniešu politikas veidotājiem un īstenotājiem sniedz iespēju aktualizēt jaunatnes politikas problēmjautājumus vietējā, nacionālā un Eiropas līmenī. Diskusijas nacionālā mērogā – Diskusijas Eiropas līmenī – Konsultācijas par aktualitātēm jaunatnes politikā vietējā, reģionā un nacionālā līmenī – Rekomendāciju izstrāde – Konsultācijas par Eiropas rekomendāciju īstenošanas realitāti nacionālā līmenī – Priekšlikumu izstrāde rekomendāciju ieviešanai Eiropas un nacionālā līmenī – Rekomendāciju ieviešana = Strukturētā dialoga cikls 18 mēnešu garumā, kurā ir iespēja piedalīties ikvienam jaunietim un lēmumu pieņēmējam Latvijā un Eiropā.

Konference tiek organizēta un finansēta projekta “Strukturētā dialoga īstenošana Nīderlandes, Slovākijas un Maltas prezidentūras Eiropas Savienības padomē” ietvaros, ko finansē Eiropas Savienības programmas Erasmus+, Izglītības un zinātnes ministrija un Eiropas Komisija.

Pieteikties konferencei ir iespējams, aizpildot pieteikuma anketu ej.uz/SDatklasana līdz 10.februārim.

Ja rodas kādi papildus jautājumi, sazinieties ar LJP ljp@ljp.lv.

Par Strukturētā dialoga aktivitātēm Latvijā 2016. un 2017.gadā, seko līdzi LJP mājas lapā www.ljp.lv un sociālajos medijos:  Twitter un Facebook.

logo_rinda_gara

 


Dalies:
Tagi

Aktuāli