Atskats uz LJP Ziemas sesiju 2015

18.-20.decembrī, Cēsīs norisinājās Latvijas Jaunatnes padomes (LJP) Ziemas sesija 2015, kurā vienkopus tikās LJP dalīborganizāciju pārstāvji, sadarbības partneri un jaunieši, LJP valde un darbinieki. bd

Lai gan pasākums norisinājās Cēsīs, pasākuma programmas aktivitātes sākās jau Rīgā un ceļā uz Cēsīm, jo LJP organizētajā transportā, par LJP brīvprātīgo un organizāciju pārstāvju izklaidēšanu rūpējās LJP prezidents Emīls Anškens. Ziemas sesija tika atklāta 18.decembrī, kad paralēli dalīborganizāciju darbam tematiskās grupās, notika LJP Brīvprātīgo godināšanas pasākums "LJP Brīvprātīgais 2015", kurā LJP teica lielu paldies saviem brīvprātīgajiem par brīvprātīgo darbu LJP un sadarbības partneru pasākumos. Atskats uz "LJP Brīvprātīgais 2015" svinīgo pasākumu, pateicību saņēmējiem un aktivitātēm tiks sagatavots atsevišķi un publicēts LJP mājas lapā.

Otrajā dienā Ziemas sesijas dalībnieki diskutēja par jaunatnes politiku Eiropā, bdpar aktuālo "bēgļu” jautājumu Latvijā un ar to saistītajiem izaicinājumiem. Uz sarunu "Kā efektīvāk gatavot un sagatavoties TV intervijām" jeb "Gandrīz 1:1" ar dalībniekiem bija aicināts Latvijas Televīzijas žurnālists, radījuma “1:1” bdvadītājs Gundars Rēders, kuram klātesošie jautāja par nevalstisko organizāciju iespējām sadarbībai ar medijiem un praktiskām lietām - kā veiksmīgāk uzrunāt žurnālistus, kā informēt par aktualitātēm u.tml.  Dienas otrajā pusē tika organizēta  informatīva tikšanās mākslinieku rezidencē "Ruckas" un informatīva tikšanās ar Cēsu jauniešu domi, pēc kuras notika LJP “tikumības” pozīcijas izstrāde. Diena noslēdzās ar LJP Gada noslēguma pasākumu, Ziemassvētku vecīša apciemojumu un labdarības tirdziņu, ko noorganizēja LJP biedrorganizācija "Palīdzēsim.lv". bd

LJP Ziemas sesija noslēdzās ar Pārstāvju sapulci, kurā LJP informēja par aktualitātēm jaunatnes politikas jomā un LJP darbā un LJP pozīciju apstiprināšanu:

  1. Par izglītojamo audzināšanu, arī tikumisko un valstisko audzināšanu, izglītības iestādēs
  2. Par patvēruma meklētājiem jauniešiem un tiem jauniešiem, kam piešķirts bēgļa vai alternatīvais statuss.

bdPārstāvju sapulcē tika apstiprināta LJP asociētā biedra, jauniešu organizācijas "Creative Minds for Culture" statusa maiņa par pilntiesīgu LJP biedrorganizāciju.

https://www.youtube.com/watch?v=dj2TohrvGoM

LJP Brīvprātīgo godināšanas pasākums un LJP Ziemas sesija tika organizēta projekta “Strukturētā dialoga īstenošana Itālijas, Latvijas un Luksemburgas prezidentūras Eiropas Savienības padomē” un „Latvijas Jaunatnes padomes darbības stiprināšana “LJP 2.0” ietvaros, ar Eiropas Savienības neformālās izglītības programmas Erasmus+ un Eiropas Ekonomiskās zonas finanšu instrumenta un Latvijas valsts finansiālu atbalstu.

visi_logo


Dalies:

Aktuāli