Apmācību “NeFormālās Izglītības Puzzle (NFI Puzzle)” atskats

2017.gada 13.-15.janvārī Latvijas Jaunatnes padomes telpās Rīgā biedrība “Solis tuvāk” sadarbībā ar partneri “International development alliance” no Bulgārijas programmas Erasmus+ projekta “Cooperactive II”ietvaros  realizēja jauniešu (esošo vai topošo līderu) un vispārējās izglītības iestāžu pedagogu apmācības “NeFormālās Izglītības Puzzle (NFI Puzzle)”.

Apmācības vadīja Latvijas Jaunatnes padomes izpilddirektore Inese Šubēvica.

Apmācībās piedalījās vairāk kā 30 jaunieši, jaunatnes darbinieki un pedagogi no visas Latvijas. Izmantojot dažādas radošas aktivitātes, darbu nelielās grupās, grupu prezentācijas un citas neformālās izglītības metodes, dalībnieki iepazina kas ir NFI, kādi ir NFI pamatprincipi, kas ir NFI procesā iesaistītās puses un kāda ir to loma. Uzzināja par NFI atzīšanas procesu Latvijā, par NFI metodēm un NFI pasākumiem un drošu mācīšanās vidi NFI, par NFI rezultātu un pieredzes dokumentēšanu. Dalībnieki dalījās ar jau zināmajām “ledus laušanas”, komandas veidošanas un “iesildīšanas” aktivitātēm, ieguva praktisku piemēru par debrīfinga izmantošanu.

Dalībnieki vienprātīgi atzina, ka apmācības bija ļoti noderīgas. Par dalību apmācībās dalībniekii saņēma sertifikātus un jaunieši, aizpildot sadaļu par kompetenču attīstību, arī Youthpass sertifikātu.

Biedrība “Solis tuvāk” pateicas par sadarbību Latvijas Jaunatnes padomei. 

Informāciju sagatavoja: Andra Vanaga Biedrība „Solis tuvāk” valdes locekle, projekta koordinatore

 

Atbalstītāji

Aktuāli