Aizvadīts LJP Forums #TapisArJauniešuEnerģiju

Sadaļa
Aizvadīts LJP Forums #TapisArJauniešuEnerģiju

Sestdien, 16. oktobrī norisinājās LJP Forums #TapisArJauniešuEnerģiju, kura laikā kopā ar jauniešiem iezīmējām virzienus tam, lai jaunatnes organizācijas padarītu redzamākas sabiedrības, īpaši jauniešu vidū.

Forumu atklājām ar Izglītības un zinātnes ministres Anitas Muižnieces video sveicienu, kurā ministre uzteica arī LJP kampaņu #TapisArJauniešuEnerģiju un aicināja strādāt arvien vairāk pie tā, lai varam lepoties ar Latvijas jauniešiem kā ar enerģisku, izglītotu un sociāli atbildīgu paaudzi.

Jauniešus iedvesmoja un savā pieredzē darbojoties jaunatnes organizācijās dalījās LJP valdes locekle Anna Norvele, viceprezidents Matīss Lācis un visasiespejas.lv projektu vadītājs Reinis Frēlihs, kurš, kā liecināja Reiņa iedvesmas stāsts, pateicoties jaunatnes organizācijām ir guvis neizmērojamu pieredzi, neskaitāmus vietējus un nacionālus kontaktus, neaizmirstamus piedzīvojumus un domubiedrus. Interesanti, ka Reinis visu šo pieredzi guvis darbojoties LJP tīkla organizācijās – Latvijas Skautu un Gaidu centrālajā organizācijā, Piedzīvojuma Gars un TELLUS.

Foruma laikā jaunieši devās pilsētas izpētes izaicinājumā, kura laikā intervēja satiktos cilvēkus, lai noskaidrotu – vai sabiedrība ir informēta par jaunatnes organizācijām un to darbību. Iegūtās atbildes bija dažādas, tomēr tās visas bija lietderīgas tālāk izstrādājot priekšlikumos.

Pēc izaicinājuma jaunieši radīja priekšlikumus tam, kā jaunatnes organizācijas padarīt redzamākas sabiedrības, īpaši jauniešu vidū. Uzklausot jauniešu priekšlikumus, izteikti iezīmējās viens priekšlikums – jaunieši uzskata, ka nepieciešams organizēt jauniešu festivālu, kura laikā paralēli dažādām izklaides aktivitātēm, norisinās dažādas jēgpilnas diskusijas, izglītojoši pasākumi un aktivitātes, kuras organizē jaunatnes organizācijas no visas Latvijas.

Jaunieši norādīja, ka informāciju par jaunatnes organizācijām būtu jāsniedz arī skolu pārstāvjiem. Karjeras konsultantiem būtu nepieciešams apkopot informāciju par jaunatnes organizācijām un nodot to skolēniem. Jaunieši minēja, ka reti skolas saziņas kanālos saņem informāciju par iespējām iesaistīties jaunatnes organizāciju aktivitātēs, lai gan tas būtu jauniešiem ērts veids kā saņemt informāciju. Tāpat jaunieši vairākkārt izteica nepieciešamību jaunatnes organizācijām doties pie skolām un prezentēt sevi.

Prezentējot priekšlikumus, jaunieši aicināja jaunatnes organizācijas un citas jaunatnes jomā iesaistītās puses būt aktīvākas sociālajos tīklos, izmantot plašsaziņas līdzekļus sevis reklamēšanā un organizēt aktivitātes jauniešiem ērtā laikā (t.i. laikos, kad mācības skolās ir beigušās). Tāpat, jaunieši minēja, ka arī viņiem pašiem jākļūst aktīvākiem un jāstāsta arī citiem jauniešiem par iespējām, ko piedāvā viņiem zināmās organizācijas.

Neizsakāmi liels paldies jauniešiem par dalību un vērtīgajiem priekšlikumiem, kuri tika izstrādāti. Tie tiks rūpīgi apkopoti un ņemti vērā turpmāk īstenojot projektus un attīstot jaunatnes jomu Latvijā.

Aktivitāte tika īstenota projekta “LJP 5.0” ietvaros. Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2021.-2023. gadam ietvaros. 

Ārējās vietnes
Atbalstītāji

Aktuāli