500 Latvijas jauniešu attīsta līdzdalības prasmes

Kļūstot par ikgadēju tradīciju, šogad jau otro reizi norisinājās lielākais Latvijas jauniešu nevalstisko organizāciju festivāls “Jaunieši iesaistās”, kas pulcēja 500 jauniešus un jaunatnes darbiniekus no visas Latvijas. Pasākuma ietvaros jaunieši izzināja savas iespējas piedalīties nevalstiskajās organizācijās, politikas veidošanā un bija savstarpējās pieredzes apmaiņas un sadarbības attīstības starp jauniešu nevalstiskajām organizācijām pasākums. Festivāla noslēgumā ar krāšņu programmu tika atzīmēta Latvijas Jaunatnes padomes 20 gadu jubileja.
“Esam gandarīti, ka tik daudz jauniešiem interesē attīstīt savas spējas un prasmes, darbojoties nevalstiskajās organizācijās vai piedaloties jaunatnes politikas veidošanā,” festivāla dalībnieku kuplo skaitu komentē Latvijas Jaunatnes padomes prezidents Emīls Anškens.
“Latvijā ir desmitiem lielisku nevalstisko organizāciju, kurās var iesaistīties ikviens jaunietis, kas vēlas pašrealizēties. Tā nav tikai skola, augstskola, kas var dot nepieciešamo zināšanu bagāžu, nē. Darbojoties NVO sektorā, ir iespējams iegūt ļoti daudz zināšanu, prasmju, noderīgu kontaktu un galu galā – arī tik ļoti nepieciešamo pieredzi, pēc kuras taujā darba devējs. Pozitīvās atsauksmes no organizācijām un pasākuma apmeklētājiem ļauj apgalvot – arī nākamgad aprīlī festivāls būs!” stāsta Inese Šubēvica, Latvijas Jaunatnes padomes izpilddirektore.
“Patiešām priecājāmies sastapt tik daudz fantastiski motivētu, zinošu un aktīvu jauniešu. Pasākums bija izdevies un interesants,” komentē Eiropas Parlamenta Informācijas biroja Latvijā pārstāve Jolanta Bogustova.
Festivāla “Jaunieši iesaistās” programma bija īpaši pārdomāta, lai veicinātu jauniešu politisko līdzdalību: Eiropas Parlamenta deputāti izglītoja pasākuma dalībniekus par publisko runu un sarunu taktiku augsta līmeņa ekspertu sarunās, aktualizēja jautājumu par personību un tēlu – ko nozīmē būt sabiedrībā zināmai personībai, tautas vēlētam pārstāvim? Papildus jaunieši uzzināja, kā būt politiski aktīvam sabiedrības loceklim, kā veidot strukturētu dialogu lēmumu pieņemšanai, kā arī kādas iespējas sniedz Eiropas Savienība un Erasmus+ programma. Festivālā varēja diskutēt par dažādām ar reliģiju, drošību, veselību, vidi, līdzdalību un citiem jautājumiem, darboties daudzveidīgās radošajās darbnīcās un piedalīties viktorīnās. Šīs un vēl daudzas citas dinamiskas festivāla aktivitātes nodrošināja 36 Latvijas jauniešu nevalstiskās organizācijas, veicinot savstarpēju pieredzes apmaiņu un sadarbību: Nītaureņi, Apvienība JUMS, Jaunatne smaidam, Pozitīva doma, Palīdzēsim.lv, Saldus jauniešu dome Es un Mēs, Kalsnavas jaunieši, Mantinieki, Street Warriors, Klubs Māja – jaunatne vienotai Eiropai, Latvijas Ģimenes plānošanas un seksuālās veselības asociācija "Papardes zieds", Movement Spontaneous, Patvērums "Drošā māja", AVANTIS, Sociālās inovācijas centrs, Roku rokā, Madonas novada jauniešu dome, Latvijas Nedzirdīgo savienības Jauniešu centrs, Latvijas Kristīgā Studentu Brālība, Jauniešu studija BaMbuss, Baltijas Reģionālais fonds, Vizuālās kultūras klubs, Vienotības jaunatnes nodaļa,  Latvijas Zemnieku savienības Jaunatnes nodaļa, Latvijas Zaļās partijas Jaunatnes nodaļa, Latvijas Jaunatnes progresa savienība, homo ecos:, The Others, Latvijas Jaunatnes progresa savienība, Paraplanierisma klubs Adrenalīns, Dzīvnieku Brīvība, Bērnu un jauniešu centrs Dari Vari, Eiropas Parlamenta informācijas birojs, Jaunatnes Starptautisko programmu aģentūra, Valmieras novada fonda Jauniešu ideju laboratorija.
Pasākuma noslēgumā ar muzikāliem priekšnesumiem, konkursiem un dejām tika atzīmēta Latvijas Jaunatnes padomes 20 gadu jubileja. Īpašs paldies par apsveikumiem Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvjiem, Jelgavas pilsētas domei, biedrībai “Nītaureņi”, radošajai apvienībai jauniešiem “Trepes”, biedrībai “Papardes zieds”, kā arī Skrundas Jauniešu centram. Paldies par sveicieniem Labklājības ministrijai, Saeimas deputātiem, pašvaldībām un nevalstiskām organizācijām.
Festivāls “Jaunieši iesaistās” norisinājās 22. aprīlī RISEBA Arhitektūras un dizaina centrā H2O6 un tika organizēts projekta “Strukturētā dialoga īstenošana Nīderlandes, Slovākijas un Maltas prezidentūras Eiropas Savienības padomē” ietvaros ar Eiropas Komisijas, Eiropas Savienības neformālās izglītības programmas Erasmus+, Eiropas Parlamenta un Izglītības un zinātnes ministrijas finansiālu atbalstu. Pasākuma organizatori pateicas par ieguldījumu festivāla programmā skatuves māksliniecēm dvīnēm Drozdovičām, ielu vingrotājiem “Street Wariors”, īru deju grupai “Moonlight dancers”, deju grupai “The Others”, deju studijai “Demo”, mūziķei Ditai Anetei Višņevskai, SIA “Acoustics” un DJ Marekam Lācim, Rīgas Tūrisma un Radošo Industriju tehnikumam, kā arī īpaša pateicība namatēvam Ģirtam Ozoliņam no RISEBA Arhitektūras un Mediju centra H2O6.

Festivāla fotoreportāža (Autors: Ramona Goba) šeit.
Eiropas Parlamenta Informācijas biroja fotoreportāža http://ej.uz/u9f7
Papildus foto un video - sekos tuvākajā laikā.

Aktuāli