Gada noslēgumā aizvadītas līdzdalības domnīcas jauniešiem no Zemgales reģiona

Sadaļa
Gada noslēgumā aizvadītas līdzdalības domnīcas jauniešiem no Zemgales reģiona

21. decembrī Latvijas Jaunatnes padome organizēja līdzdalības domnīcas jauniešiem no Jēkabpils. Domnīcas ir daļa no projekta “LJP 3.0” un to mērķis ir veicināt jauniešu izpratni par jaunatnes NVO un pilsoniskās līdzdalības aktivitātēm.

Abas domnīcas norisinājās tiešsaistē (hibrīdrežīmā) un kopumā tajās piedalījās 167 Jēkabpils Valsts ģimnāzijas skolēni. Darbošanās ar divām apjomīgām jauniešu grupām hibrīdrežīmā, kurā nodarbību vadītāji ir attālināti, savukārt skolēni atsevišķi pa klašu grupām klātienē, bija jauns izaicinājums, kas tomēr rezultējās ar pozitīvu iznākumu.

Izmantojot neformālās izglītības metodes, kopā ar jauniešiem pārrunājām, kas ir pilsoniskā līdzdalība, kāpēc ir svarīgi un vērtīgi būt pilsoniski aktīviem. Tāpat iepazīstinājām jauniešus ar to kā citi jaunieši Latvijā pauž savu aktīvo pozīciju un kā to var darīt ikviens. Aicinājām jauniešus būt aktīviem un pastāstīt arī citiem par saviem pozitīvajiem enerģijas izlādes veidiem #TapisArJauniešuEnerģiju mājaslapā.

Domnīcās ar savu pieredzi dalījās aktīvais jaunietis Dāniels Liecis, biedrības Klubs “Māja” biedrs, jauniešu domes līderis un nu jau arī Latvijas Jaunatnes padomes valdes loceklis. Dāniels jauniešiem pastāstīja par savu pieredzi ceļā uz pilsonisko līdzdalību, iesaistīšanos nevalstisko organizāciju darbībā un ieguvumiem no tā. Dāniels aicināja jauniešus uzdrošināties un būt aktīviem, lai kopā varam veidot labāku vidi ikvienam no mums. 

Domnīcu laikā jaunieši ne tikai uzzināja vairāk informāciju par pilsoniskās līdzdalības aktivitātēm, bet arī darbojās praktiski, lai gūtu lielāku izpratni par to. Tā piemēram, jaunieši izspēlēja līdzdalības bingo, lai noskaidrotu, cik aktīvi ir viņu līdzcilvēki (klasesbiedri) un viņi paši. Pēc tam, kad jaunieši bija guvuši informatīvu priekšstatu par līdzdalības būtību, nozīmi un veidiem, tika veidoti vērtību topi, no kuriem izrietoši jaunieši dalījās grupās un savstarpēji rīkoja “kluso protestu”, tādējādi iepazīstinot citus un aicinot ieklausīties viņu vajadzībās. 

Jaunieši pēc nodarbības atzīst, ka:

Šī stunda mums lika padomāt par mūsu personīgo izaugsmi, saskarsmi, vajadzību izprast sevi psiholoģiski un mūsu spēju komunicēt ar citiem. Klausījāmies Daniela veikumu (viņš spēja kļūt par organizācijas prezidentu), tas mums lika padomāt par mūsu mērķiem dzīvē. (Alise, Mārtiņš, Ksenija, Žaklīna)

Ļoti interesanti un pamācoši par vērtībām. (Rūta un Linda)

Domnīca lika aizdomāties par sabiedrības vērtībām un to, ka katra cilvēka viedoklim ir nozīme! (Lote, Beāte, Elīza)

Šajā nodarbībā sadzirdējām iemeslu, kāpēc vajag līdzdarboties, aktīvi piedalīties dažādos projektos, pasākumos, labdarībā. Katrs sākums veicina motivāciju kaut ko darīt vairāk. (Ieva, Agita)

Šī stunda mums lika padomāt par savu personību. (Gustavs, Renāts, Renārs, Tomass)

Šī aktivitāte ir daļa no mūsu projekta "LJP 3.0", kuru finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”.

 

Ārējās vietnes
Atbalstītāji

Aktuāli