Eksperti izstrādā priekšlikumus jauniešu bezdarba mazināšanai

Š.g. 9. augustā LZA Humanitāro un sociālo zinātņu nodaļa organizēja konsīliju „Jauniešu bezdarbs - cēloņi un risinājumi".
Konsīlijā bija aicināti piedalīties Eiropas Parlamenta deputāti no Latvijas; ES Pārstāvniecības Latvijā, Latvijas Saeimas komisiju, Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM), Labklājības ministrijas (LM), Kultūras ministrijas, Ekonomikas ministrijas, Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA), Valsts izglītības un attīstības aģentūras (VIAA), Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras (JSPA), jauniešu organizāciju un izglītības iestāžu pārstāvji, un neatkarīgi eksperti. Visi uzaicinātie ir saņēmuši konsīlija  „Slēdziena" projektu, varējuši to vērtēt un sniegt par to priekšlikumus.
Konsīlija mērķis bija apzināt jauniešu bezdarba cēloņus un meklēt risinājumus jauniešu nodarbinātības veicināšanai. Jauniešu īpatsvars kopējo iedzīvotāju kopskaitā ik gadu samazinās, tāpēc darba tirgus atjaunotnes kontekstā jauniešu bezdarbs ir aktuāla problēma. Bezdarbs ietekmē ne tikai indivīda labklājību un iespējas iekļauties darba tirgū, bet arī valsts ekonomisko attīstību kopumā.

Konsīlija slēdzienā var uzzināt informāciju un saņemt atbildes uz jautājumu par to, vai jauniešu bezdarbs Latvijā ir problēma? Iegūt informāciju par Jauniešu bezdarbu plašākā kontekstā. Uzzināt, ko dara valsts un jauniešu organizācijas, lai jaunieši varētu atrast darbu? Noskaidrot, kāda ir izglītības loma jauniešu nodarbinātības veicināšanā.

Ar LZA Humanitāro un sociālo zinātņu nodaļa organizēja konsīlija „Jauniešu bezdarbs - cēloņi un risinājumi" slēdzienu var iepazīties pielikuma failā. 

Ārējās vietnes
Atbalstītāji

Dalies:

Aktuāli