Eiropas Jauniešu dienas EYE 2021

Sadaļa
Eiropas Jauniešu dienas EYE 2021

No 8. līdz 9. oktobrim Eiropas Parlamentā Strasbūrā norisināsies Eiropas Jauniešu dienas (European YouthEvent EYE 2021). Tajās tūkstošiem jauniešu no visas Eiropas pulcēsies vienkopus, lai dalītos savās idejās par Eiropas nākotni. Eiropas Jauniešu dienas, kuru devīze skan “Nākotne ir mūsu”, ir uzskatāma par lielāko ideju platformu un reālu jauniešu balsi Eiropas Savienībā.

Uz jauniešu dienām kopā ar Eiropas Parlamenta deputāti Daci Melbārdi dosies arī desmit jaunieši no Latvijas, kas Strasbūrā klātienē piedalīsies Eiropas Jauniešu dienas pasākumos. Viņu vidū ir jaunieši no projekta “Ar stiprām saknēm Latvijā un Eiropā”, kā arī jaunieši no Latvijas Jaunatnes padomes dalīborganizācijām.

Beidzot, pēc ilgāka laika, jauniešiem no visas Eiropas ir iespēja satikties klātienē un diskutēt par aktuālajiem Eiropas dienaskārtības jautājumiem. Būtiski, ka šajās diskusijās piedalās ne tikai vienaudži, bet arī dažādu Eiropas institūciju, domnīcu, nevalstisko organizāciju un privātā sektora pārstāvji. Eiropas Jauniešu dienas ir labs impulss, lai arī katrs Latvijas jaunietis aktīvi iesaistītos, paustu savu viedokli un tiktu sadzirdēts ne vien Latvijas, bet arī visas Eiropas Savienības pilsoniskajā dzīvē.

Turklāt arī diskusijās par Eiropas nākotni tieši Eiropas Jauniešu dienas var salīdzināt ar jauniešu diskusiju procesa kulmināciju. Jau no šī gada maija, sadarbībā ar Eiropas jaunatnes organizācijām, jauniešu idejas par Eiropas nākotni tiek apkopotas jaunā platformā. Eiropas Jauniešu dienu dalībnieki visas idejas par Eiropas nākotni ar balsošanas starpniecību apkopos ziņojumā un iekļaus dalībnieku, tostarp ES institūciju un politiķu, konferences par Eiropas nākotni, politiskajās debatēs.

Nesen Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena uzrunā Eiropas Parlamentā ierosināja 2022. gadu atzīmēt kā Eiropas Jaunatnes gadu. Jaunieši ir tie, kuri jau tagad veido un veidos turpmāko Eiropas Savienības nākotni. Ceram, ka gaidāmajā Eiropas Jaunatnes gadā lēmumu pieņēmēji visdažādākajās jomās – publiskajā un privātajā sektorā – ieklausīsies un savus nākotnes lēmumus balstīs tieši uz pašu jauniešu pausto.

Katram interesentam ir iespēja sekot līdzi Eiropas Jauniešu dienas programmai tiešsaistē.

Informācijas avots

Ārējās vietnes
Tagi

Aktuāli