Darba un dzīves balanss strādājot jaunatnes jomā

Sadaļa
mmm

1. decembrī tikāmies gan ar savu dalīborganizāciju pārstāvjiem, gan citiem, kam rūp darba un dzīve balanss. Jau ilgi dzirdam no mūsu dalīborganizācijām un arī citiem jaunatnes jomas censoņiem, ka ir grūti uzturēt darba un dzīves balansu strādājot jaunatnes jomā.

Tādēļ mēs organizējām mācības, kuras vadīja lieliskais Reinis Širokovs, un šajās mācībās iepazinām dažādus konceptus un praktiskas metodes, kā tad soli pa solim ieviest arvien vairāk darba un dzīves balansu. 

Lūk arī pāris ieteikumi, ko paturēt prātā, ja arī Tev ir aktuāli ieviest vairāk balansa savā dzīvē:

  • Sabalansētai dzīvei nepieciešamas 4 pamatlietas: veselība, finanses, attiecības un pašattīstība. Ja viena vai vairākas no šīm jomām klibo, tad ir grūti just, ka dzīve ir pilnīga. Tad nu vajag saprast, kura no šīm jomām ir tā pie kuras jūs tagad esat gatavs strādāt, lai to uzlabotu? Un sākt domāt, kas ir tie uzlabojumi, ko varētu sākt veikt jau tagad.
  • Princips “Gana labi” - mācīties atlaist perfekcionismu un vēlmi visu izdarīt tagad un tūlīt, bet sākt sev jautāt, kas ir mans gana labi? Kā es zināšu, ka šī darba diena ir bijusi gana laba (ne perfekta vai izcila, bet gana laba)? Kas būs mans gana labi šonedēļ veselībā, finansēs, attiecībās un pašattīstībā? Mācīties palaist vēlmi būt perfektam vienā konkrētā jomā, drīzāk būt gana labam visās 4 pamatjomās.
  • Mainīt perspektīvu. Bieži vien ir uzdevumi darbā vai privātajā dzīvē, ko tik ļoti negribās darīt. Tad nu tā vietā, lai prokrastinētu un atliktu vairākas dienas un teiktu: “Es tā to negribu to darīt”, mainīt perspektīvu un koncentrēties uz to ko Jūs saņemsiet rezultātā: “Kad es šo lietu beidzot izdarīšu es jutīšos tik labi izsvītrojot viņu no savu darāmo darbu saraksta”, “Kad es šo izdarīšu es jutīšos tik lepna par sevi”. Mācīties darāmos darbus dzīvē un darbā likt iespēju, baudas un komforta gaismā, lai vieglāk sevi motivēt to izdarīt.

Iestāties par jauniešiem, viņu tiesībām un jaunatnes jomu ir uzteicami un tik ļoti vajadzīgs, taču ir nepieciešams iestāties arī par savām vajadzībām un labsajūtu, lai ikkatrs no mums ne tikai spoži deg kādu laiku un pēc tam izdeg, bet turpina degt un veidot ilgtermiņa pārmaiņas jaunatnes jomā un jauniešu dzīvēs Image removed.

Šī aktivitāte ir daļa no Latvijas Jaunatnes padomes projekta "LJP 4.0", kuru finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “ Aktīvo iedzīvotāju fonds ”.

Ārējās vietnes
Atbalstītāji

Aktuāli