Biedrība "Piedzīvojuma gars" aicina uz starptautisko konferenci par LGBT+ spektru un pieredzes izglītību

7. decembrī 11:00, Kaņepes Kultūras centrā norisināsies starptautiska konference “Should I come out?”. Tās mērķis ir vairot izpratni par LGBT+ kopienu, kā arī āra dzīves un pieredzes izglītību, izceļot dažādas metodes un to nozīmību darbā ar LGBT+ jaunatni un citām mazāk sociāli aizsargātām grupām. Dalībnieki tiks aicināti apspriest arī tādas nozīmīgas tēmas kā LGBT+ spektra realitāte Latvijā, citās Eiropas valstīs un dubultā nozīme jautājumam “Vai man vajadzētu nākt ārā?”

Šī ir pirmā šāda veida tīklošanas konference Latvijā un tajā aicināts pievienoties ikviens LGBT+ kopienas pārstāvis, jaunatnes darbinieks vai vienkārši interesents. Pasākumā uzstāsies Tims Treikulis un Dans Avangards, kuri pārstāv jaunatnes grupu “Skapis.eu”, kā arī Dāvis Lodziņš, kurš pārstāv politisko partiju “Progresīvie” un kustību “Mozaīka”. Runātāji dalīsies ar savu personīgo pieredzi, risinot jautājumus, kas skar LGBT+ kopienu, kā arī centīsies izcelt šos jautājumus plašākā kontekstā.

Problēmas, kas skar LGBT+ kopienas atzīšanu sabiedrībā un kā ar to strādāt, ir jau ilgi sasāpējusi problēma Latvijas politiskajā vidē, tāpēc šādas konferences norise uzskatāma kā liels solis sabiedriskās domas veicināšanai jaunatnes izglītībā. 

Konference tiek organizēta projekta “Out in the Open” ietvaros, kas tiek finansēts ar Eiropas Komisijas “Erasmus+: Jaunatne darbībā”, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu. Projekts vienkopus pulcē 21 jaunatnes darbinieku no 7 Eiropas valstīm un to organizē biedrība “Piedzīvojuma gars” sadarbībā ar sociālo platformu “Active Rainbow”. Jau septembrī dalībnieki piedalījās apmācību kursā par pieredzes izglītības metodēm darbā ar LGBT+ jaunatni un šonedēļ atgriežas Rīgā, lai dalītos ar paveikto savās valstīs un iedvesmotu citus jaunatnes darbiniekus tālākai rīcībai. Konference Kaņepes Kultūras centrā paredzēta kā projekta noslēdzošais pasākums.

Plašāka informācija par konferences norisi pieejama Facebook: https://www.facebook.com/events/695624567629366/

Ārējās vietnes
Atbalstītāji

Dalies:

Aktuāli