Baltijas valstu jauniešu video „Trīs nācijas – viena vēsture”

baltic_wayAugusta mēnesī Latvijas Jaunatnes padomes (LJP) Mediju grupas jaunieši iesaistījās Lietuvas jauniešu iniciatīvā, lai kopā ar Igaunijas jauniešiem veidotu Baltijas ceļa 25. gadadienai veltītu video „Trīs tautas — viena vēsture“. Video mērķis ir parādīt sabiedrībai, cik dārga mūsu valstīm ir neatkarība un esam gatavi to aizsargāt un stiprināt, cīnīties pret Krievijas izplatītās propagandas ietekmi, atgādinot pasaulei Baltijas valstu pirms 25 gadiem izvirzīto mērķi - neatkarību.

Šī ideja radās okupācijas neskartai paaudzei brīvā, suverēnā valstī, un tā jaunajai paaudzei rāda neatkarības svarīgumu. Idejas autori, Lietuvas jauniešu iniciatīvas grupa sagatavoja video tekstu ar 240 vārdiem, kurus jauktā secībā, savā dzimtajā valodā ierunāja cilvēki no Baltijas valstīm. Par iniciatīvas simbolu ir izvēlēts mūžības rats, kas simbolizē kopējo valstu mērķi, vēsturi, ceļu, kas noiets, tiecoties pēc neatkarības.

Lai sagatavotu Latvijas video materiālu, LJP Mediju grupas jaunieši, Elīza Jordāne un Zane Bērziņa devās uzrunāt cilvēkus Rīgas ielās. Esam pateicīgi LJP biedrorganizācijai „Baltijas reģionālais fonds”, kas atbalstīja ideju un nodrošināja filmēšanas tehniku!

Video pieejams šeit.

Iniciatīvas mājas lapa: http://www.balticway25.com/

Video idejas autori: Justas Meškys, Lukas Kaminskas, Romanas Rokas Klingeris.

Atbalstītāji: logo

 

visi_logo


Dalies:

Aktuāli